Eismas

2019.07.19 18:31

Eismo spūsčių tyrimas: Vilniuje situacija geresnė nei Taline, bet blogesnė nei Rygoje

LRT.lt2019.07.19 18:31

Automobilių navigacijos prietaisų ir programinės įrangos kūrėjai „Tom Tom“ paskelbė praėjusių metų tyrimų, kuriais siekė išsiaiškinti, kurie pasaulio miestai labiausiai kenčia nuo eismo spūsčių, duomenis. Į tyrimą buvo įtraukti ir trys Baltijos šalių miestai – Vilnius, Ryga ir Talinas – ir mūsų šalies sostinė šiame tyrime užima toli gražu ne pačią blogiausią poziciją.

Tyrimas buvo atliktas 403-uose pasaulio miestuose, 56-iose šalyse. Pagal surinktus duomenis miestai sureitinguoti nuo blogiausio iki geriausio. Tai yra pirmąją vietą užima miestas, kuriame eismo spūstys didžiausios, o paskutinę – kur spūsčių beveik nėra.

Pagal šią statistiką Vilnius yra 107-oje vietoje, Taline situacija kiek prastesnė, jis užima 96-ą poziciją, o Ryga 187-oje vietoje, tai reiškia, kad Latvijos sostinėje vairuotojai eismo spūstyse, palyginus su kitų Baltijos šalių sostinėmis, praleidžia mažiausiai laiko.

Tyrimo duomenys buvo surinkti išanalizavus daugiau nei 32 mln. kilometrų, įveiktų Vilniaus miesto gatvėmis. Geriausia situacija buvo užfiksuota balandžio 1-ąją, kai dėl eismo spūsčių vidutinė pusvalandžio trukmės kelionė pailgėjo tik keturiais procentais. O blogiausia diena buvo gruodžio 17-oji. Tą dieną vairuotojai užtruko net 78 proc. daugiau laiko nei įprastai.

Tyrimas parodė, kad Vilniaus vairuotojai spūstyse vakarinio piko metu praleidžia daugiau laiko nei rytinio piko metu. Tyrėjai apskaičiavo, kad vakarinio piko metu įprasta pusvalandžio kelionė pailgėja net 22 minutėmis, o ryte – 18 minučių.

Ryte Vilniuje spūstys pradeda formuotis maždaug 7 valandą ir tęsiasi iki devintos valandos, o vakarais – pradeda formuotis jau 16 valandą ir išsisklaido tik maždaug po trijų valandų. Palyginus su 2017-aisiais, eismo spūsčių apimtys Vilniuje padidėjo 2 procentų.

Kiek prasčiau įvertinto Talino vairuotojai, įveikdami vidutinę pusvalandžio trukmės kelionę, automobilyje praleidžia mažiau laiko nei vilniečiai: ryte jie sugaišta 17 min. ilgiau, o vakare – 18 minučių ilgiau nei įprastai.

Rygos vairuotojai spūstyse praleidžia mažiausiai papildomo laiko – rytais 14, o vakarais – 17 minučių. Nors rytinės spūstys Rygoje formuojasi kiek anksčiau, Latvijos sostinėje jos nebūna tokios didelės, kaip Vilniuje ar Taline.

Pasaulio spūsčių sostinė – Mumbajus

Pagal „Tom Tom“ pateikiamą statistiką, labiausiai eismo spūstyse kenčia Mumbajaus (Indija) vairuotojai. Rytinio piko metu pusvalandžio trukmės kelionė jiems vidutiniškai pailgėja 24 minutėmis, o vakarinio piko metu – net 31 minute.

Spūstys šiame mieste tęsiasi visą dieną – prasideda 8 valandą ryte, o baigiasi tik po dešimtos valandos vakare.

Visą tyrimą galite rasti čia.

Pagal tomtom.com parengė Vytenis Kudarauskas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt