Eismas

2019.07.11 14:52

Daugiau jokių „vabaliukų“: „Volkswagen Beetle“ gamyboje padėtas taškas

LRT.lt2019.07.11 14:52

Meksikoje esančioje „Volkswagen“ gamykloje nuo konvejerio nuriedėjo paskutinis naujas „Beetle“ automobilis.

Kaip rašo „Carscoops.com“, paskutinis pagamintas trečiosios kartos „Volkswagen Beetle“ kėbulas nudažytas „Denim Blue“ mėlyna spalva. Tiesa, jis atiteks ne privačiam pirkėjui, bet bus eksponuojamas Puebla mieste esančiame „Volkswagen“ muziejuje.

Dar du „Beetle“ nudažyti „Kings Red“ raudona spalva, jie skirti Šiaurės Amerikai ir taip pat bus perduoti „Volkswagen“ muziejui.

„Volkswagen Group“ Amerikos padalinio vadovas Scott‘as Koegh‘as sakė, kad nors atėjo laikas nutraukti „Beetle“ gamybą, šis automobilis visada išliks „Volkswagen“ evoliucijos simboliu.

„Sunku įsivaizduoti, kur šiuo metu būtų „Volkswagen“, jei ne „Beetle“, – sakė S. Koegh‘as.

Pirmosios kartos „Beetle“ pradėti gaminti dar 1938-aisiais. Antroji, moderni šio automobilio karta debiutavo 1998-aisiais, o paskutinis, trečios kartos „vabalas“ buvo gaminamas nuo 2011-ųjų. Per visą gamybos laikotarpį buvo pagaminta daugiau nei 21,5 mln. „Beetle“ automobilių. Tiesa, trečiosios kartos modelis buvo pats nepopuliariausias. Jį įsigijo tik kiek daugiau nei 500 tūkst. pirkėjų.

Nutraukus „Beetle“ gamybą skelbiama, kad Meksikoje esanti „Volkswagen“ gamykla be darbo neliks. Ji bus pritaikyta naujo, kompaktiško didesnio pravažumo modelio gamybai, kuris bus skirtas Pietų Amerikos rinkai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt