Eismas

2019.07.09 14:24

Kompensacija už taršaus automobilio atsisakymą: kaip tai vyks

Mindaugas Laukagalis, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.07.09 14:24

Aplinkos ministerija ruošia tvarką, kuri Lietuvos gyventojams leis pakeisti senus automobilius į naujesnius ir už tai gauti kompensaciją. Tačiau dalis ekspertų tokią tvarką kritikuoja, nes tai nesumažins taršių automobilių skaičiaus.

Ministerija teigia, kad kompensaciją galės gauti bet kas, reikės tik užpildyti prašymą, automobilį atiduoti į metalo laužo supirktuvę ir nusipirkti naują automobilį, kuris atitinka keliamus reikalavimus.

Kiek anglies dioksido į aplinką išmetė senasis automobilis, niekas netikrins, todėl kompensaciją galės gauti nebūtinai tik taršių automobilių atsisakę vairuotojai.

Tačiau automobilių ekspertas Valdas Vilūnas mano, kad valdžios siūlomi pinigai bus patrauklūs tik ypač pigių automobilių savininkams.

„Jei aš turėčiau automobilį, kurio vertė yra 800 eurų, tikriausiai pasinaudočiau kompensacija“, – svarsto V. Vilūnas.

Ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad nauja tvarka panaši į rinkimų triuką ir taršių automobilių skaičiaus nesumažins.

„Man atrodo, kad priimtas ganėtinai egzotiškas sprendimas. Pirminis pasiūlymas apmokestinti naujai registruojamus ypač taršius automobilius buvo pakankamai geras“, – mano Ž. Mauricas.

Aplinkos ministerija planuoja, kad kompensacijoms skirti 30 mln. eurų, bus pradėti dalinti dar šiemet.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt