Eismas

2019.07.03 12:04

Klaipėdoje tramdomi greičio mėgėjai: mėnesio rekordininkas gautų baudą ir autostradoje

mėnesio greičio rekordas – net 162 km/val.
LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.07.03 12:04

Klaipėdos mieste yra penki greičio matuokliai, kurie fiksuoja tiek atvažiuojančių, tiek nuvažiuojančių automobilių greitį. Du iš jų – nauji ir itin modernūs. Paprastai jie turi tam tikrą tolerancijos ribą, bet neseniai policija surengė nulinės tolerancijos akciją.

Dauguma vairuotojų greitį sumažino, bet „skraidančių“ miesto gatvėmis daugiau nei 100 km/val. greičiu vis tiek yra, o absoliutus birželį užfiksuotas greičio rekordas yra 162 km/val.

„Kadangi Klaipėdos mieste yra daug poilsiautojų, mums norisi, kad visi būtų saugūs, todėl paskelbėme, kad jau nuo 1 km/val. greičio viršijimo bus fiksuojamas pažeidimas. Tokiu būdu eismo dalyviai sumažino greitį ir, tuo pačiu, galiu pasakyti, kad sumažėjo ir eismo įvykių“, – pastebi Klaipėdos apskrities Kelių policijos viršininkas Mindaugas Džermeika.

Klaipėdos apskrities Kelių policijos viršininkas sako, kad nulinės tolerancijos akcijų šią vasarą bus ir daugiau.

„Pradėjome nuo Joninių savaitgalio ir visą savaitę greitį fiksavome taikant nulinę toleraciją. Taip pat tokia akcija bus taikoma paskutinę liepos savaitę, kai vyks Jūros šventė ir atvyksta daug žmonių, bei rugpjūčio mėnesį, Žolinių savaitę ir kai vyks Karklės festivalis. Galiausiai, pirmąją rugsėjo savaitę“, – pasakoja M. Džermeika.

Klaipėdos savivaldybės atstovas Marius Poimanskis sako, kad greičio matuokliai yra labai efektyvi ir tikrai pasiteisinusi priemonė greitį viršijantiems vairuotojams sutramdyti, tačiau grubių pažeidimų vis dar pasitaiko.

„Kol vykdėme akciją, sumažėjo maksimalūs greičiai. Kartais pasitaikydavo atvejų, kai vairuotojai važiuodavo 130 ar 140 km/val. greičiu, o būtent birželio 20 dieną tokių vairuotojų užfiksuota nebuvo“, – apžvelgia M. Poimanskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt