Naujienų srautas

Eismas2019.07.03 10:14

Mirė Jungtinių Valstijų automobilių pramonės legenda Lee Iacocca

ELTA 2019.07.03 10:14

Automobilių pramonės legenda Lee Iaococca, kuris yra siejamas su legendinio „Ford Mustang“ sukūrimu ir automobilių gamintojos „Chrysler“ išgelbėjimu nuo bankroto, mirė antradienį, sulaukęs 94-erių metų, informavo Jungtinių Valstijų žiniasklaida.

L. Iacocca mirė savo namuose šalia Los Andželo dėl Parkinsono ligos komplikacijų. Apie tai vietinei žiniasklaidai pranešė jo šeima. „Chrysler“ teigimu, kompanija „liūdi“ dėl L. Iacoccos mirties.

„Jis suvaidino istorinį vaidmenį „Chrysler“ valdyme per krizę ir šios firmos konkurencingumo stiprinime“, – pažymima pranešime.

„L. Iaococca prisidėjo prie mūsų dabartinės mąstysenos, kuri remiasi sunkiu darbu, atsidavimu ir ištverme. Jo palikimas yra atsparumas ir nepajudinamas tikėjimas kompanijos bei jos darbuotojų ateitimi“, – priduriama jame.

L. Iacocca savo karjerą pradėjo 1946 metais įmonėje „Ford Motor Company“ ir pirmiausia buvo inžinierius. Vėliau jis dirbo prie pardavimų. Būtent L. Iacoccos talentas rinkodaros srityje padėjo jam realizuoti savo potencialą.

Pirmoji L. Iacoccos pardavimų kampanija 1950 metų viduryje buvo tokia sėkminga, kad ji pritraukė įmonės vadovų dėmesį ir jis atvyko į „Ford“ būstinę Mičigane. L. Iacocca per savo karjerą atliko didelių pardavimų. Tai pasakytina apie „Ford Mustang“, kurį jis sukūrė 1957 metais. Vėliau L. Iacocca perėjo į klestinčią bendrovę „Chrysler Corporation“.

1979 metais JAV vyriausybė išgelbėjo „Chrysler“ nuo galimo bankroto. Minėta pagalba sudarė 1,5 mlrd. JAV dolerių ir buvo suteikta paskolomis. L. Iacocca pradėjo skausmingą pertvarkymo procesą. Garsios jo sukurtos „Chrysler“ reklamos linija skelbė: „Jeigu rasi geresnį automobilį, pirk jį“.

Dėl šių priežasčių L. Iacocca tapo legenda ir sulaukė demokratų ir darbo sąjungų paramos. Tačiau 1980 metų pabaigoje „Chrysler“ patyrė nuosmukį ir tūkstančiai darbuotojų buvo atleisti, kad pavyktų išgelbėti kompaniją.

Pasak L. Iacoccos, „Didžioji depresija“ 1930 metais turėjo didelį poveikį jo šeimos perspektyvoms. Jie buvo imigrantai iš Italijos ir prarado viską.

„Didžioji depresija padarė mane materialistu“, – akcentavo jis.

Kai „Chrysler“ ištiko bėda, jis sutiko su 1 JAV dolerio atlyginimu, bet kai kompanija atsigavo, L. Iacoccos darbo užmokestis siekė 20 mln. dolerių per metus. Pasak jo, kiek pinigų beturėtum, jų niekada nebus pakankamai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi