Eismas

2019.07.03 18:43

Baigiamame rekonstruoti Panevėžio aplinkkelyje vienas taškas vairuotojus stabdys dar metus

Vytenis Kudarauskas, LRT2019.07.03 18:43

Beveik pasibaigusi Panevėžio aplinkkelio rekonstrukcija vis dar nedžiugina vairuotojų. Kol kas šiame kelyje vairuotojai dar negali mėgautis nepertraukiamu važiavimu, nes vyksta viaduko virš kelio Panevėžys–Šiauliai remontas. Tačiau į LRT.lt kreipęsis skaitytojas Juozas klausia – ar darbai tikrai vyksta? Kada bus baigta viaduko rekonstrukcija?

Netoli rekonstruojamo viaduko gyvenantis Juozas sako, kad įveikdamas šią vietą su problemomis susiduria kasdien. Jis teigia, kad kiekvieną dieną, maždaug nuo 16 val., šioje vietoje formuojasi spūstys, kuriose įkalinami ir vietiniai gyventojai, ir tranzitu vykstantys vairuotojai.

„Šiuo metu yra remontuojamas viadukas virš kelio Panevėžys–Šiauliai. Jį pradėjo remontuoti tuo pačiu metu, kaip ir visą aplinkkelį, prieš metus. Vieną viaduko pusę suremontavo, o kita pusė kaip stovi, taip ir stovi. Yra šviesoforas eismui reguliuoti, bet jau įpusėjo vasara, o darbai nevyksta. Lyg ir būtų pats laikas“, – LRT.lt pasakoja Juozas.

Kadangi darbai sustoję, Juozas pradėjo domėtis, kodėl kurį laiką sklandžiai vykusi viaduko rekonstrukcija sustojo. Jis sako, kad pavyko išsiaiškinti, jog darbų metu buvo aptikti viaduko pažeidimų, tačiau iki galo nėra įsitikinęs, ar tai tiesa.

„Kiek pats domėjausi, lyg buvo rastas įtrūkimas viaduko konstrukcijoje. Tačiau keista, kad pusę darbo padarė ir tik tada pastebėjo šį defektą. Galbūt dabar vyksta kokie nors teismo procesai, nes trūkumą reikia pašalinti ir užsakovas nenori padengti šių išlaidų, kadangi reikia statyti naują viaduką arba tas defekto šalinimas labai brangus“, – svarsto Juozas.

Darbus stabdo defektas

LRT.lt susisiekus su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD), jos atstovas Saulius Jansonas patvirtino, kad darbai sustojo dėl darbų metu nustatyto defekto.

„Kai buvo sutvarkyta dešinė tilto pusė ir įrengta asfalto danga ir tiltas apkrautas nuolatine apkrova, buvo nustatyta sijų plyšių. Rangovas informavo apie tokių plyšių atsiradimą, o Transporto kompetencijų agentūra atliko matavimus ir nustatė, kad plyšiai viršija leistinus dydžius.

LAKD pagal pirminę sutartį buvo įsigijusi tik tilto remonto darbus pakeičiant dangas ir atnaujinant šalitilčius, taip pat nudažant tilto apačią. Todėl projekte numatyto remonto nepakanka nustatytoms problemoms išspręsti“, – netikėtai atsiradusią ir viaduko remonto darbus stabdančią problemą LRT.lt įvardijo S. Jansonas.

Tačiau, nors defektas ir nustatytas ir aiškiai žinomas, panašu, kad problemos sprendimas užtruks ir tiek vietiniai gyventojai, tiek ir tranzitu šią vietą kertantys vairuotojai dar turės palaukti, kol trūkumai bus pašalinti ir bus galima užbaigti viaduko remonto darbus.

„Priimtas sprendimas skelbti naują konkursą rekonstravimo darbams atlikti, numatant ir perdangos, sijų pakeitimą. Pirkimas jau paskelbtas, vyksta pirkimų procedūros. Sutartį planuojama pasirašyti šiais metais. Kai bus pasirašyta sutartis, darbai ir su darbais susijusios paslaugos turės būti užbaigtos per 15 mėn.“, – paaiškina S. Jansonas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt