Eismas

2019.07.02 10:47

Naujas reikalavimas elektromobiliams – turės skleisti garsą

LRT2019.07.02 10:47

Pagal liepos 1 d. įsigalėjusias naujas nuostatas, siekiant padidinti pėsčiųjų saugumą, nuo šiol visuose pilnai elektra varomuose automobiliuose privalės būti įrengta garsinė įspėjimo sistema, praneša „Autocar.co.uk“.

Iki šiol elektromobiliai buvo kritikuojami dėl tylaus veikimo važiuojant nedideliu greičiu ir keliamo pavojaus pėstiesiems. Naująjame automobilių garso lygio reglamente nurodoma, kad, važiuodami atbuline eiga arba mažesniu nei 20 km/val. greičiu, tylūs elektromobiliai turės išleisti įspėjantį garsą.

Garsinė elektromobilių įspėjimo sistema sugeneruos garsą, panašų į įprastinio vidaus degimo variklio skleidžiamą garsą. Garsinė sistema galės būti išjungta tik vairuotojui įvertinus, kad tai yra būtina.

Prietaisai bus įrengti visuose naujuose nuo šiol Jungtinėje Karalystėje pardavinėjamuose elektromobiliuose, o nuo 2021 m. ir hibridiniuose automobiliuose.

Kaip teigia Jungtinės Karalystės susisiekimo ministras Michaelis Ellisas, „valdžia siekia, kad visi eismo dalyviai jaustų žaliojo transporto naudą, ir supranta regėjimo negalią turinčių asmenų susirūpinimą dėl galimo pavojaus, kurį kelia tyliai dirbantys elektra varomi automobiliai.“

Anot jo, „naujasis reikalavimas pėstiesiems suteiks daugiau pasitikėjimo kertant gatvę“.

Kai kurie gamintojai, įskaitant „Mitsubishi“, „Nissan“ ir „Toyota“, savo gaminamuose elektromobiliuose jau yra įrengę garsinę įspėjimo sistemą.

„Jaguar“, bendradarbiaudama su Jungtinės Karalystės organizacija „The Guide Dogs for the Blind Association“ (liet. Šunų vedlių akliesiems asociacija), „I-Pace“ modelio elektromobilyje įrengė sistemą, specialiai pritaikytą regėjimo negalią turintiems asmenims.

Parengė Viktorija Lideikytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.