Eismas

2019.06.29 14:45

Italijos teismas pripažino – legendinis „Ferrari 250 GTO“ yra meno kūrinys

LRT.lt2019.06.29 14:45

Italijos sportinių automobilių gamintojas sužinojęs, jog viena Modenoje (Italija) įsikūrusi įmonė ruošiasi gaminti „Ferrari 250 GTO“ modelio kopijas, kreipėsi į teismą, kad užkirstų tam kelią.

„Ferrari 250 GTO“ yra vertinamas kaip vertingiausias pasaulyje klasikinis automobilis, o pernai vienas egzempliorius aukcione buvo parduotas už 48 mln. JAV dolerių. Iš viso, per dvejus gamybos metus, nuo 1962-ųjų iki 1964-ųjų, buvo pagaminti tik 36 šio modelio vienetai. Manoma, kad visi jie vis dar yra važiuojantys, o kiekvienas automobilis turi savo unikalią istoriją.

Žinant koks tai brangus ir retas, bet labai geidžiamas modelis, tikriausiai natūralu, kad negalintys įsigyti originalo, mielai nusipirktų „Ferrari 250 GTO“ kopiją, tačiau „Ferrari“ to nenori ir pateikė peticiją, kad gamintojui būtų oficialiai pripažintos šio klasikinio automobilio intelektinės nuosavybės teisės.

Galiausiai, Italijos komercinis tribunolas Bolonijoje pripažino modelį ne tik kaip klasikinį, bet ir kaip visiškai originalų meno kūrinį, kurio negalima imituoti ar atkurti.

„Tai pirmas kartas Italijoje, kai automobilis buvo pripažintas meno kūriniu. Šiuo atveju kalbama ne tik apie jo grožį, bet ir apie tai, kad tai ypatingas modelis, nes turi ilgą lenktynių istoriją“, – „The Daily Telegraph“ pranešė „Ferrari“ atstovas.

Teismas nusprendė, kad „automobilio linijų ir jo estetinių elementų pritaikymas pavertė „250 GTO“ unikaliu kūriniu, tikra automobilizmo ikona“, o automobilio „meno nuopelnai“ pripažinti „daugybe apdovanojimų oficialiuose konkursuose“. Teismas teigia, kad šio modelio gamyba, komercializavimas ir reklamavimas priklauso tik „Ferrari“ gamintojui.

„Ferrari 250 GTO“ tapo vienu iš sėkmingiausių „Ferrari“ lenktynių automobilių, garsėjančių savo aerodinamika, puikiu valdymu ir galingu V12 varikliu.

Pagal „telegraph.co.uk“ parengė Vytenis Kudarauskas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.