Eismas

2019.06.25 22:04

Kauno miesto eismo problemos: taisyti reikia ne tik senus, tačiau ir ką tik sutvarkytus kelius

prašys miesto vadovų pasiaiškinimų
Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.25 22:04

Mėnesiui uždarytas Aleksoto tiltas Kaune, todėl vairuotojams rekomenduojama rinktis kitus kelius. Renkantis kitus kelius reiktų įvertinti, kad vasarą gatvių remonto darbai Kaune suintensyvėjo, o praslinkus liūtims, kai kuriose neseniai sutvarkytose gatvėse atsirado įdubos, ar įgriuvos. Kauno tarybos opozicija tokį darbą vadina neūkišku ir miesto vadovus ragina pasiaiškinti kas dėl to kaltas.

Ne vienam vairuotojui, privažiavusiam Vytauto Didžiojo arba tiesiog Aleksoto tiltą, po ilgojo savaitgalio teko apsisukti ir važiuoti kitais keliais. Čia prasidėję darbai planuojama truks keturias savaites. Jei tiltas nebūtų visiškai uždarytas, rekonstrukcija sako truktų gerokai ilgiau.

„Bus rekonstruotas prietiltis, įrengiant papildomas eismo juostas tiek nuo Vytauto Didžiojo tilto važiuojant link Marvelės, tiek ir atvažiuojant nuo Marvelės ir kylant į Vytauto Didžiojo tiltą, bus įrengtos papildomos eismo juostos, atnaujinta danga“, – tikina Kauno savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras. 

Pasinaudoję, kad vasarą miestas ištuštėja, valdininkai ėmėsi ir kitų gatvių remonto – dėl jų nepravažiuojama Žemaičių, remontuojamos Ožeškienės ir kitos gatvės. Be to atsirado ir neplanuotų darbų.

Mieste praūžus liūtims dešimtyje neseniai suremontuotų gatvių susmego asfaltas, kitur atsirado įgriuvos. Nors kelininkai skuba tvarkyti, jos neliko nepastebėtos Kauno tarybos opozicijos. 

„Ar pati savivaldybė sugeba, ar kontroliuoja, ar užtikrina atliekamų darbų kokybę, kaip yra planuojami darbai, kodėl neseniai atsirado įdubos mieste, ką tik suremontuotose gatvėse. Turime žinoti, kaip vykdomi darbai ir ten, kur mes matome akivaizdžius pavyzdžius, kur savivaldybės biudžeto lėšos eikvojamos ne tik neefektyviai, bet dar ir neekonomiškai, tai mes keliame šituos klausimus“, – sako Kauno miesto tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė. 

Valdininkai aiškina, kad ne visose gatvėse buvo atliktas kapitalinis remontas, kai kur tik asfalto danga perklota, todėl esą ir atsirado įgriuvų. 

„Mes tais dalykais nesidžiaugiame, nesižavime, paprastai net ir paprasto remonto metu tinklininkai vertina gatvių būklę, dalį komunikacijų, jie turi ir tam tikrą techniką, kai filmuoja, dalį tų defektų pašalina, bet, deja, ne visus“, – pastebi  Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Opozicija svarsto, ar vienu metu tiek daug darbų padaryti užsimojusi Kauno valdžia tinkamai kontroliuoja atliktų darbų kokybę. Be to spėja, kad reorganizavus miesto tvarkymo skyrių ir sumažinus dirbančiųjų skaičių, likusieji gali nespėti visko sužiūrėti.

Žinios. Rusija grįžta į Europos Tarybą: Zelenskis nusivylęs, Ukrainos delegacija stabdo darbą ir sprendimą skųs
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt