Eismas

2019.06.24 08:44

Vilniaus savivaldybė svarsto kitąmet automobiliams drausti kirsti senamiestį

Ignas Jačauskas, BNS2019.06.24 08:44

Vilniaus miesto savivaldybė svarsto kitąmet senamiestyje apriboti tranzitinį automobilių eismą.

Vicemeras Vytautas Mitalas sako, kad šią savaitę savivaldybėje turėtų būti aptartos idėjos, kaip 2020-aisiais galėtų būti pertvarkomas eismas bei su tuo susiję senamiesčio gatvių tvarkymo darbai.

„Norime padaryti, kad senamiestyje būtų mažiau taršos, mažiau triukšmo, tranzitinio eismo. Tai būtų vadinamosios eismo kilpos, kurios leidžia įvažiuoti vienoje pusėje ir išvažiuoti netoli, kur pavyko įvažiuoti arba, po kurio laiko – ir kitoje senamiesčio dalyje“, – BNS teigė V. Mitalas.

Anot jo, vietiniams gyventojams šie pakeitimai negaliotų – į patį senamiestį įvažiavimas nebūtų ribojamas, tačiau svarstoma įdiegti automobilių numerius nuskaitančias sistemas, kurios, pavyzdžiui, neleistų per kelias minutes kirsti senamiesčio.

Jei bus apsispręsta tokias priemones taikyti, vicemeras žada, jog bus siekiama, kad jos būtų „kuo mažiau skausmingesnės žmonėms, kurie įpratę naudotis automobiliu“.

„Tai pagerintų saugumą, gyvenimo kokybę, pėsčiųjų jauseną“, – sako jis.

Savivaldybės atstovų teigimu, eismo piko metu iki 40–50 proc. automobilių, važiuojančių į senamiestį, jį kertą ir toliau vyksta į kitus rajonus. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.