Eismas

2019.06.21 11:30

Lietuvą skalaujančios liūtys, audros ir kruša birželį jau kainavo trečdalį milijono eurų

LRT.lt 2019.06.21 11:30

Draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ praneša, kad dėl ketvirtadienį pavakare Kaune ir aplinkiniuose rajonuose praūžusios audros bei itin smarkios liūties jau yra registravusi keliasdešimt pranešimų apie sugadintą gyventojų turtą. Iš viso vien vakar dienos audros ir liūties žaloms atlyginti rezervuota 125 tūkstančiai eurų, ši suma dar didės, ne klientai ir toliau praneša apie patirtus nuostolius.

Iš viso per tris didesnes audras, kurios palietė šalį per savaitę, žalą patyrė beveik 400 „Lietuvos draudimo“ klientų, jiems atlyginta ar rezervuota 330 tūkstančių eurų nuostolių, rašoma pranešime.

Per savaitę tai jau trečioji didesnė audra su liūtimi, kruša ir itin pavojingais žaibavimais. „Šį kartą daugiausiai nuostolių sukėlė būtent žaibavimai – dažniausiai žaibo iškrova sugadino namų buitinę techniką ir elektroniką, nukentėjo pastatų signalizacijos sistemos, elektroniniai vartai, kita įranga. Esame registravę ir pranešimą apie nuo žaibo kilusį gaisrą, kurio metu sudegė kliento namo stogas ir mansarda, gesinant ugnį sulietas namų turtas. Kitų žalų pobūdis išlieka būdingas audros žaloms: sugadintos pastatų stogų dangos, nuo liūties sulieti pastatų cokoliniai aukštai, rūsiai, yra pranešimų apie užvirtusius ant namų medžius“, – gyventojų patirtus nuostolius vardija „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Skaičiuojama, kad šiemet birželį dėl neįprastai karštų orų ir juos sekančių smarkių audrų bei škvalų gyventojų ir verslo įmonių turtas patyrė 3,5 karto didesnių nuostolių.

Statistikos duomenimis, Lietuvoje apdrausta 50 proc. namų ir tik iki 25 proc. butų, todėl net du iš trijų žalą patyrusių gyventojų už jų padarinius moka iš savo kišenės, nors vidutiniškai draudimas kainuoja 8 eurus mėnesiui.

„Artėjant ilgajam Joninių savaitgaliui Lietuvoje prognozuojami neramūs orai. Daugelis planuojame išvykas, todėl patartina lyjant ir žaibuojant sandariai uždaryti visus balkonus, langus, orlaides, išjungti ir ištraukti iš elektros lizdų visus prietaisus. Automobilių rekomenduojama nestatyti po medžiais, nes jie gali užvirsti, taip pat rekomenduojama pagal galimybes automobilius palikti po stogu – pavėsine, garaže ar dengtoje parkavimo aikštelėje – taip išvengsite krušos apgadinimų automobiliui“, - primena Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius.