Eismas

2019.06.18 23:09

Kauno miesto bendruomenės priešinasi savivaldybės sprendimams tiesti naujas gatves: renka parašus bei sodina gėles

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.18 23:09

Kauno savivaldybės tarybos posėdyje – netikėta gyventojų akcija ir jų raginimas vietos valdžiai priimant sprendimus daugiau tartis su bendruomenėmis. LRT Tyrimų skyrius anksčiau išsiaiškino, kad projektų, kai nesitariama su gyventojais, Kaune ne vienas. O bendruomenes nuošalyje paliekantys savivaldybės sprendimai gali būti palankūs mero šeimai ar bendražygiams.

Šie atkerta atstovaujantys visiems kauniečiams, ne tik atskiroms bendruomenėms.

Daugiau nei 20 metų Žemuosiuose Šančiuose gyvenanti Rolanda GIrskienė – viena iš 6 tūkstančių kauniečių, nepritariančių miesto valdžios planams, šalia gyvenamųjų namų ir Nemuno, įrengti kelią. Gyventojai simboliškai planuojamos gatvės vietoje pasodino gėlių.  

Naujos gatvės įrengimui nepritarianti bendruomenė sako, kad projektas su jais nebuvo derintas ir nereikalingas. LRT Tyrimų skyrius anksčiau išsiaiškino, kad panašių projektų, kai nesitariama su gyventojais, Kaune – ne vienas. O tokie bendruomenes nuošalyje paliekantys savivaldybės sprendimai gali būti palankūs mero šeimai ar bendražygiams. 

Prie savivaldybės bendruomenių atstovai surengė akciją ir įteikė 18 bendruomenių pasirašytą deklaraciją. 

kurią esą daugiau nei mėnesį bandė įteikti merui, bet patekti pas jį taip ir nepavyko.

Valdininkai sako, kad Kaune gyvena 300 tūkstančių žmonių ir reikia paisyti visų, ne tik bendruomenių. 

Kauno taryba antradienį pritarė Lampėdžiuose esančios Zūbiškių gatvės pratęsimui, nors tam vietos bendruomenė taip pat priešinosi. 

Panorama. Ukrainai iš JAV kišenės – 250 mln. vertės karinė parama