Naujienų srautas

Eismas2019.06.08 22:40

Paryžius pasiryžo sutramdyti paspirtukininkus: skelbia griežtas taisykles

Prancūzijos sostinę užplūdę elektriniai paspirtukai padėjo spręsti oro taršos ir gyventojų mobilumo problemas, bet pridarė ir rūpesčių. Neapsikentusi tokios anarchijos, Paryžiaus merija skelbia naujas griežtas paspirtukų taisykles.

Miesto ekologiniais reikalais rimtai besirūpinanti Paryžiaus merija ir jos vadovė An Idalgo nesibijo inovacijų modernaus asmeninio transporto srityje. Būtent Paryžius išplatino sėkmingą dviračių nuomos sistemą, bet paspirtukų antplūdis, atrodo, užklupo Prancūzijos sostinę kiek nepasiruošusią, nors miesto jaunimas juos vertina palankiai.

„Naudojuosi jais, kai nesinori eiti, ar važiuoti metro, bet ne ilgoms kelionėms. Važiuoju paspirtukais nedidelius atstumus“, – sako studentė iš Maroko Rania Ouadghir.

„Pastaraisiais metais elektrinių paspirtukų skaičius mieste didėja ir kyla anarchija, nes nėra aiškių teisinių normų. Šiandien Paryžiuje veikia 12 tokių kompanijų su 20 tūkst. paspirtukų. Tai per daug“, – įsitikinusi Paryžiaus merė Anne Hidalgo.

Išmaniosiomis programėlėmis valdomus paspirtukus galima palikti kur nori, bet kol juos surinks ir įkraus jų savininkai, beismėtantys paspirtukai virsta galvos skausmu ir gyventojams, ir merijai.

„Prognozės rodo, kad neturint paspirtukus reguliuojančio įstatymo, kuris atkurtų tvarką, jau 2020 m. turėsime 40 tūkst. paspirtukų. Akivaizdu, kad tai milžiniškas skaičius“, – sako Paryžiaus merė.

Ta proga vietos gyventojai prisimena ir ne itin sėkmingas dviračių nuomos schemas. Kai kurios kompanijos taip pat leisdavo palikti dviračius bet kur.

„Kaip dažniausiai būna, žmonės tiesiog nesilaiko taisyklių. Elektrinių paspirtukų problema ta, kad jie labai nedideli ir juos gali palikti bet kur“, – sako paryžietis Philippe.

Didesnė bėda, kad greiti motorizuoti paspirtukai rieda gatvėmis, dviračių takais ir miesto parkais, o tai nebuvo numatyta ten planuojant pėsčiųjų bei dviratininkų eismą.

„Manau, tai įdomi sistema. Važiuoji greitai, sistema paprasta naudotis, nes paspirtukų visur gausu. Bet kartais tai gana pavojinga, nes jų gausu ant šaligatvių, o važinėti kartu su jais gatvėmis, kai paspirtukininkai važiuoja be šalmų, gana sudėtinga“, – pastebi kitas Paryžiaus gyventojas Stephane`as Destinas.

Pagal Paryžiaus merijos parengtus įstatymų pakeitimus, jau nuo liepos paspirtukų nebus galima palikti ant šaligatvių, bus smarkiai apribotas važinėjimas parkuose, o juos gaminančios ir nuomojančios kompanijos privalės sumažinti didžiausią paspirtukų greitį iki 20 km/val.

Šios Taisyklės labai panašios į tas, kurias ką tik patvirtino Vokietijos bundestagas. Pagaliau įteisinę elektrinių paspirtukų naudojimą, vokiečių parlamantarai tik po ilgų ginčų leido jiems važinėti šaligatviais, bet tik išskirtiniais atvejais ir tik specialiais ženklais pažymėtais takais.

Vokiečiai taip pat apribojo paspirtukų greitį iki 20 km/val. ir uždraudė jais važinėtis neturintiems 14 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi