Eismas

2019.06.08 18:37

Į pasaulį veržiasi naujas startuolis – elektrinius paspirtukus pakeis šokinėjimo lazdos?

LRT.lt2019.06.08 18:37

Švedų technologijų startuolis „Cangaroo“ šią vasarą Malmėje ir Stokholme ketina atidaryti šokinėjimo lazdų parką. Vadinamuosius šokliukus bus galima išsinuomoti naudojantis mobiliąja programėle, praneša „The Local“.

Jeigu ši iniciatyva pasiteisins, rugsėjį kompanija plėsis ir savo veiklą pradės Paryžiuje. Tai gali tapti alternatyva elektriniams paspirtukams.

„Jei viskas klostysis gerai, rugsėjį šokliųjų lazdų nuomą galėtume pradėti ir Paryžiuje“, – Prancūzijos laikraščiui „20 Minutes“ sakė Malme įsikūrusios „Cangaroo“ bendraįkūrėjas Adamas Mikkelsenas.

„Mūsų nuomone, šokinėti lazdomis yra ne tik smagu, bet ir galima sudeginti daug kalorijų. Be to, šokinėjimo lazda tarnauja daug ilgiau nei elektrinis paspirtukas. Ir mes nenaudojame ličio baterijų“, – šokliukų privalumus vardijo vyras.

Pasak A. Mikkelseno, „Cangaroo“ dar šios vasaros pabaigoje arba rudenį veiklą galtų pradėti ir San Franciske, kur nuomotų 100–200 šokinėjimo lazdų.

Įmonės bendraįkūrėjas pridūrė, kad „Cangaroo“ šiuo metu ieško ir kitų alternatyvių mikromobilių transporto priemonių, kurios pakeistų elektrinius paspirtukus.

Šokinėjimo lazdos galėtų būti naudojamos ne tik kaip transporto priemonė, bet ir kaip sporto įrankis, mat jos skaičiuoja šuolių skaičių ir taip motyvuoja šokinėtojus.

„Stebėjome mikromobilumo rinką ir matome poreikį. Tačiau taip pat pastebėjome, kad dabartiniai rinkos veikėjai yra ištikimi prekiniam ženklui ir vangiai bando prisidėti prie kažko daugiau, nei tik pasirūpinti kelione iš taško A į tašką B“, – kalbėjo A. Mikkelsenas.

A. Mikkelsenas pridūrė, kad prieš pradėdama vykdyti šokinėjimo lazdų nuomą, dėl šokinėjimo lazdų reglamentavimo ir saugumo „Cangaroo“ bus pasirengusi bendradarbiauti su miesto valdžia, įskaitant ir San Francisko savivaldybės transporto agentūrą (SFMTA).

„Neturime jokios konkrečios informacijos apie šią kompaniją, bet pasirūpinsime, kad bet kokios naujos transporto paslaugos atitiktų dabartinius įstatymus“, – oficialioje ataskaitoje teigė SFMTA atstovas Paulas Rose`as.

Praėjusiais metais mieste pasirodę šimtai elektrinių paspirtukų akimirksniu sukėlė žmonių įtūžį. Miesto gyventojai skundžiasi, kad paspirtukai yra paliekami ant šaligatvių ir trukdo pėstiesiems, rašoma „CBS San Francisco“.

Kol kas  „Cangaroo“ šokinėjimo lazadas pradės nuomoti Švedijoje ir stebės, ar ši idėja pasiteisina. Šokliukų parke iš viso bus 100 šokinėjimo lazdų. Atsirakinti šokinėjimo lazdą bus galima apytikriai už 1 euro mokestį, naudojimasis ja kainuos 20 centų už minutę, rašoma „The Local“.

Paryžius jau kovoja su elektriniais paspirtukais

Šaligatviais riedantys paspirtukai – pėsčiųjų galvos skausmas. Tuo metu automobilių vairuotojai skundžiasi, kad netinkamose vietose palikti paspirtukai ar dviračiai blokuoja automobilių stovėjimo vietas.

Praėjusį mėnesį Paryžiaus mero komanda sukvietė pagrindinius paspirtukų rinkos dalyvius ir davė jiems savanoriškai pasirašyti „gero elgesio“ sutartį. Sutartis įmonėms turėtų padėti išvengti tolimesnio novatoriškų transporto priemonių reglamentavimo ar net visiško jų uždraudimo.

Paryžiaus šaligatviais jau uždrausta važinėti elektriniais paspirtukais. Už tai gresia 135 eurų bauda. Palikę transporto priemonę tokioje vietoje, kur jis trukdytų pėstiesiems ar eismui, paspirtukų vairuotojai gali užsitraukti 35 eurų baudą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt