Eismas

2019.05.31 19:19

Penki patarimai, kurie pagerins jūsų kasdienį vairavimą

LRT.lt2019.05.31 19:19

Nesvarbu, esate jau patyręs ar dar tik pradedantis vairuotojas – tobulėjimui ribų nėra, o jūsų kasdienis vairavimas, bėgant laikui, gali tapti tik saugesnis ir geresnis. LRT.lt dalijasi patarimais, kurie jums gali praversti kiekvieną dieną.

Stebėkite atspindžius

Miestuose daugiausia laiko praleidžiantys vairuotojai neretai susiduria su problema, kai, norėdami išvažiuoti iš kiemo, dėl pastatų, medžių ar kitų matomumą bloginančių objektų nemato to, kas vyksta šonuose. Ypač dažnai nepastebimi pėstieji, kurių kelią turi kirsti automobilis.

Jei nenorite pakliūti į nemalonią ir nesaugią situaciją, stebėkite atspindžius ant aplinkinių, gatvėje stovinčių automobilių. Automobilių kėbulai tampa, nors ir neryškiais, bet veidrodžiais, kuriuose galite matyti, ar iš vienos ar kitos pusės neartėja pėstysis ar dviratininkas.

Atspindžių ant aplinkinių automobilių stebėjimas jums padės pastebėti ne tik pėsčiuosius ar dviratininkus, bet ir kitus gatve važiuojančius automobilius. O galbūt priešais jus yra didelės parduotuvių vitrinos? Jos taip pat gali būti aplinkos veidrodžiais.

Sustoję susukite vairą

Kartais automobilį tenka pastatyti nuokalnėje arba įkalnėje. Užtikrinti jo stabilumui dažniausiai naudojamas rankinis stabdis, įjungiama pirma arba antra pavara, o automobiliuose su automatine pavarų dėže svirtis paprasčiausiai įjungiama į „P“ (angl. parking) režimą.

Tačiau kartais tai gali nuvilti. Rankinis stabdis kartais atsipalaiduoja, o nedidelis trinktelėjimas gali „išmušti“ įjungtą pavarą. Todėl yra dar vienas būdas, kaip apsaugoti automobilį, kad jis nenuriedėtų.

Paprasčiausiai, pastatę automobilį, jo ratus susukite į šaligatvio bortelio pusę, o automobilį stenkitės pastatyti kaip įmanoma arčiau krašto. Net jei kuri nors iš jūsų panaudotų priemonių automobilio stabilumui išlaikyti netyčia nesuveiktų, automobilį sulaikys bortelis, į kurį ir atsiremia ratai.

Prisekite daiktus

Mėgstate daiktus ar pirkinius padėti ant automobilio sėdynės? Jei norite, kad staigiame posūkyje ar staigaus stabdymo metu jie neišbirtų, paprasčiausiai prisekite krepšį saugos diržu. Tiesa, segdami diržą, pasistenkite, kad jis neveržtų per daug stipriai, kad nesugadintų prekių.

Nemažai vairuotojų pirkinius mėgsta padėti ant automobilio grindų, tačiau tai apsaugo daiktus tik nuo išvirtimo į priekį arba atgal. Įveikiant staigesnį posūkį, krepšys visgi gali pasvirti. Todėl geriausia pirkinių krepšį dėti ant sėdynės ir jį prisegti.

Nevažinėkite su tuščiu degalų baku

Kai kurie vairuotojai mėgsta degalų baką pripildyti tik tada, kai jis jau ištuštėja. Dėl važinėjimo pustuščiu baku gali kilti tam tikrų problemų, kurios ilgainiui gali priversti jus patuštinti piniginę.

Visų pirma, degalų bakai nėra preciziškai švarūs. Juose ilgainiui atsiranda nuosėdų ir kitokių nešvarumų. Kai degalų bakas ištuštėja, šios nuosėdos lengviau patenka į degalų siurblį. Taip gali būti sugadintas pats siurblys, o jei nešvarumai degalų sistema keliauja toliau, jie patenka į degalų filtrą, gali užteršti ir degalų purkštukus.

Todėl geriausia yra stengtis, kad degalų bakas būtų pripildytas iki pusės. Tada nuosėdos ne taip gerai prasiskverbia į degalų siurblį, o žiemos metu sumažėja rizika degalų bake atsirasti kondensatui.

Automobilį parkuokite atbulomis

Važiavimas atbulomis kai kuriems vairuotojams kelia stresą ir nepatogumų. Tačiau požiūrį reikėtų keisti, nes, pavyzdžiui, parkavimasis atbulomis gali ženkliai pagerinti jūsų galimybes sėkmingai išvažiuoti iš stovėjimo vietos.

Visų pirma, važiuojant atbulomis, kur kas lengviau automobilį pastatyti tiesiai, kad ir jums būtų patogu išlipti, ir netrukdytumėte to padaryti šalia stovinčių automobilių vairuotojams bei keleiviams.

Tačiau didžiausias parkavimo atbulomis privalumas yra tai, kad kai jums reikės išvažiuoti, tai padarysite saugiau ir lengviau. Visų pirma, jums kur kas mažiau trukdys šonuose stovintys automobiliai ir galėsite lengviau pamatyti, ar išvažiavimas yra laisvas, ar aikštele nejuda kiti automobiliai.

Taip pat jums bus lengviau manevruoti norint išvažiuoti iš stovėjimo vietos. Kai iš stovėjimo vietos išvažiuojama atbulomis, reikia ne tik saugotis aikštele judančių kitų automobilių, bet ir įdėmiai stebėti, kad neapgadintumėte kaimyninių automobilių.

Paprastai automobilį iš stovėjimo vietos reikia išvaryti tiesia trajektorija, o vairą pradedama sukti, tik visiškai išvažiavus. Dažnai to nepakanka ir reikia atlikti porą papildomų judesių pirmyn atgal.

O jei automobilį parkuosite galu, tikėtina, kad iš stovėjimo vietos galėsite išvažiuoti iš karto.