Naujienų srautas

Eismas2019.05.30 23:30

Ginčai dėl vandens motociklų ežeruose: gyventojai jų nenori, o motociklininkai teigia, kad yra nesuprasti

Vandens motociklų sporto federacijos iniciatyva Aplinkos ministerija papildė vandens telkinių, kuriuose leidžiama plaukioti motorinėmis valtimis, sąrašą. Tačiau Alytaus rajono Daugų bendruomenė reikalauja vandens motociklus Didžiulio ežere, juosiančiame miestelį, uždrausti. Gyventojai sako turintys karčios patirties, kai prieš penkerius metus ežere skraidė po 10 ir daugiau vandens motociklų.

„Bendruomenės lieptas pastatytas, kanupolo aikštelė, labai populiarėjantis sportas, ir per svarstymą motociklininkų buvo pristatyta, kad būtent šioje vietoje jie nuleidinės tuos vandens motociklus, čia nėra net gal 10 metrų iki maudymosi vietos“, – piktinasi Daugų seniūnė Irma Kašėtienė.

Daugiškiai turi karčios patirties, kai buvo leista plaukioti vandens motociklais, esą buvę ir nelaimingų atsitikimų. Tačiau bendruomenė prieš penkerius metus išsikovojo ramų poilsį prie ežero. Vandens motociklams grįžus į ežerą, saugumo nežada ir policija.

„Kadangi laivybos inspekcija jau neegzistuoja, Lietuvos transporto saugos administracija kol kas per metus kartu jokių prevencinių priemonių nevykdėme, policija prevencijos priemones ir saugią laivybą vandens telkiniuose vykdo vieni“, – teigia Alytaus apskrities policijos komisariato atstovė Kristina Janulevičiūtė.

Didžiulio ežeras turi daug įlankų su nedidelėmis vandens akvatorijomis, todėl vandens motociklai neišvengiamai plaukios netoli krantų –taip daromas neigiamas poveikis paukščiams ir žuvims.

Aplinkos ministerijos atstovai sako, kad ežeras nėra saugoma teritorija, todėl ir nuspręsta leisti plaukioti motociklais.   

„Mes bandėme žmonėms papasakoti, kas yra, kaip mes žadam saugoti ežerą, kaip mes plėtojame ir nustatome plaukiojimo tvarką. Nenori žmonės mūsų išgirsti. Sulaukėme pasipriešinimo dėl to, dėl savivaldybės nusistatymo prieš plaukiotojus“, – tikina Vandens motociklų sporto federacijos atstovas Justas Grendelis.

J. Grendelis, kad motociklų draudimu suinteresuotas ir Alytaus rajono meras, ant ežero kranto pasistatęs namą.

„Aš ten negyvenu ir nežinau, kada gyvensiu. Šiais metais nei pažymėtos teritorijos, nei yra tinkamai suderinta su gyventojais, neišdiskutuota, žinoma čia ministerijos rankose, čia toks šantažas, kuriuo bandoma pritraukti, kad čia tik mero interesas“, – tikina Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

Aplinkos ministerija žada apsvarstyti Alytaus rajono savivaldybės ir Daugų bendruomenės prašymą vandens motociklus ežere uždrausti.

Panorama. Aurelijus Veryga džiaugiasi: Lietuvoje alkoholio vartojimas mažėja
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi