Eismas

2019.05.27 15:12

Naujas autopramonės milžinas: „Fiat Chrysler“ siūlo „Renault“ susijungti

ELTA2019.05.27 15:12

Italijos-JAV autopramonės milžinas „Fiat Chrysler Automobiles“ (FCA), žinomas, be kita ko, tokiomis automobilių markėmis, kaip „Alfa Romeo“, „Jeep“ ir „Maserati“, siūlo prancūzų „Renault“ lygiomis teisėmis susijungti, taip sukuriant trečią didžiausią automobilių gamybos grupę pasaulyje, atsiliekančią tik nuo „Volkswagen“ ir „Toyota“.

Bendra įmonė, kasmet parduodanti po 8,7 mln. automobilių, būtų „itin stipri pačiose svarbiausiose rinkose“, sakoma FCA pranešime.

Stipriausi FCA regionai yra Šiaurės ir Pietų Amerikos, o „Renault“ įsitvirtinęs Europoje. „Renault“ taip pat, per aljansą su japonų „Nissan“ ir „Mitsubishi“, yra užėmęs gana svarbią poziciją Azijos rinkose.

Pasak FCA, jei „Nissan“ ir „Mitsubishi“ pardavimai būtų įskaičiuojami į bendros įmonės pardavimų apimtis, FCA ir „Renault“ susijungimas leistų sukurti didžiausią pasaulio autopramonės grupę, kuri kasmet parduotų po 15 mln. transporto priemonių.

„Renault“ ir FCA taptų pasauliniu lyderiu elektra varomų automobilių technologijų, prabangių automobilių, visureigių, pikapų ir lengvųjų automobilių segmentuose“, – teigiama FCA pranešime.

FCA teigimu, dėl tokio didžiulio masto susijungimo nebūtų uždaryta jokių gamyklų. Atvirkščiai – verslo konsolidavimas leistų sukurti papildomai 5 mlrd. eurų apyvartos kasmet.

„Susijungimą taip pat skatina poreikis imtis ryžtingų sprendimų ir išnaudoti susidariusias galimybes mobilumo, elektrifikacijos ir autonominio vairavimo srityse“, – teigia FCA.

Savo ruožtu „Renault“ valdyba patvirtino gavusi FCA pasiūlymą, visgi kol kas jo nekomentuoja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt