Eismas

2019.05.24 12:00

Rengės ruožo atstatymo darbai prasidės birželį

BNS2019.05.24 12:00

Prieš dešimtmetį išardyto geležinkelio ruožo iš Mažeikių į Latvijos Rengę atstatymo darbai bus pradėti birželio pradžioje, o juos baigti numatoma, kaip planuota, – iki metų pabaigos, sako projekto generalinės rangovės, Estijos geležinkelių paslaugų grupės „Skinest Rail“ valdomos geležinkelių tiesimo ir remonto įmonės „Vitras-S“ vadovas.

Pasak Michailo Lipkino, statybos darbai prasidės pirmąją birželio savaitę.

„Abejonių nėra, čia garbės reikalas (baigti iki metų pabaigos – BNS). Jau baigiamas projektavimas, pateiktas užsakovui („Lietuvos geležinkeliams“ – BNS) suderinti projektas, dabar vyksta paruošiamieji darbai – valoma statybos aikštelė, įrengiama statybvietė. Pirmąją birželio savaitę pradėsime jau konkrečius darbus“, – BNS penktadienį sakė M. Lipkinas.

Geležinkelio eismo valdymo ir elektros tiekimo sistemas 19 kilometrų ilgio ruože diegs inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“. Įmonė gegužės pradžioje pasirašė sutartį su „Vitras-S“. Sutarties vertė neatskleidžiama.

„Vitras-S“ vadovas teigė, kad daugiau didesnės vertės rangos sutarčių nepasirašyta – bendrovė didžiąją dalį darbų atliks pati.

„Tokių reikšmingų – ne. Didžiausią dalį atliksime savo jėgomis. Iš anksto ėjome į konkursą kaip partneriai su „Fima“, jiems atiduoti jų profilio darbai – elektra ir automatika“, – BNS sakė M. Lipkinas. 

„Vitras-S“ kovą pasirašė 11,35 mln. eurų (su PVM) vertės sutartį su valstybės valdomais „Lietuvos geležinkeliais“ dėl 2008 metais išardyto geležinkelio atstatymo.

„Vitras-S“ atstatys 19 kilometrų ilgio ruožą, suremontuos arba atstatys penkias pervažas, šešis tiltus, tris pralaidas, įrengs arba atstatys eismo valdymo sistemas bei atliks kitus darbus.

Atstatyti Rengės ruožą „Lietuvos geležinkeliai“ įsipareigojo Europos Komisijai, skyrusiai jiems beveik 28 mln. eurų baudą. Keliu į Rengę produkciją į Latviją gabendavo Mažeikių naftos perdirbimo bendrovė „Orlen Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.