Naujienų srautas

Eismas2019.05.26 14:10

Naujasis „Audi A1 Sportback“: tikras miesto spirgas

apžvalga

Nors „Audi“ naujajam A1 modeliui prikabino „Sportback“ pavadinimą, visgi būtų buvę tiksliau, jei prierašas būtų „Fried Fatback“ (liet. spirgas). Taip yra todėl, kad A1 yra nedidelis miesto automobilis, kuris demonstruoja savo neramų ir impulsyvų charakterį, o pradėjęs važiuoti nenustygsta vietoje ir atrodo, kad tiesiog trypčioja savo mažais ratukais, kaip nori lėkti.

Antroji „Audi A1“ karta debiutavo pernai ir pakeitė nuo 2010-ųjų gamintą pirmosios kartos modelį. Palyginus su pirmtaku, antrosios kartos mažiausias gamintojo modelis vizualiai pasikeitė beveik nepastebimai ir išoriškai labiau primena ne naują modelį, bet tiesiog pirmosios kartos atnaujinimą.

Tačiau, įsižiūrėjus geriau, ryškesnių skirtumų įžvelgti visgi galima. Vienas jų, tai virš radiatoriaus grotelių atsiradusi siaura anga. Be to, naująjį A1 galima įsigyti tik su penkių durų kėbulu, nors anksčiau gamintojas siūlė ir trijų durų versiją. Bet tai viskas, nes, kaip ir anksčiau, tai agresyvesnių linijų mažylis, kuris demonstruoja premium segmento bruožus.

Kodėl „Sportback“?

Nesunku suprasti, kad prie A1 modelio pavadinimo prikabinę žodį „Sportback“ vokiečiai tikisi patraukti jaunesnio amžiaus vairuotojus, kurie gyvena mieste ir nori nedidelio, žvitraus ir pakankamai galingo automobilio. Būtent tai ir simbolizuoja „Sport“.

Tačiau kokia žodžio „Back“ reikšmė šiame pavadinime? Lietuviškai tai reiškia galas. Sportinis galas? Sportiškas galas?

Gerai, žodžių žaismo žaidimus su šiuo pavadinimu tikrai galima žaisti. Pasiūlysiu ir savo interpretaciją – „Sportback“ reiškia „sportinio krepšio galas“, nes A1 bagažinė nėra pati didžiausia, bet gana didelė, o gal net galima sakyti, optimaliai pritaikyta sutalpinti sportiniam krepšiui.

Arba tiesiog tai „Audi“ rinkodaros skyriaus triukas atsikratyti nuobodaus hečbeko apibūdinimo, naujajam A1 suteikiant daugiau išraiškos.

Visgi labai mažu ir nepraktišku naujojo A1 nepavadinsi. Viduje gali susėsti keturi suaugusieji. Sėdintieji gale per ilgesnę kelionę už miesto gali pradėti reikšti pretenzijų dėl vietos trūkumo kojoms, tačiau važiuodamas trumpus atstumus mieste automobilio savininkas gali išgirsti ir vieną kitą pagiriamąjį žodį, pavyzdžiui, kad, kaip tokio dydžio automobilyje, vietos ne taip ir mažai.

Grįžtant prie bagažinės. Jei nenaudosite šio automobilio tik kaip transporto priemonės kelionei į sporto klubą, tai bagažinės tūrio tikrai pakaks kasdieniams pirkinių krepšiams.

Aukščiausios klasės prieskoniai

Keturi blizgantys žiedai, puošiantys šį mažą automobilį, sufleruoja, kad tai nėra tik eilinis pigus, mažas biudžetinės klasės automobilis. Ne – tai šis tas daugiau, nes „Audi“ yra prabangių automobilių gamintojas, nesvarbu, ar tai flagmanas A8 ar, kaip jau išsiaiškinome, miesto spirgas A1.

Todėl ir naujajame A1 galima pajusti, kad tai nėra tik „Volkswagen Polo“ su „Audi“ ženkliuku. Pavyzdžiui, viduje galima pamatyti ir pajausti ženkliai geresnės kokybės medžiagas ir akiai malonesnį dizainą. Ir truputį sportiškumo.

Pavyzdžiui, oda aptrauktas vairas yra optimalaus dydžio ir puikiai limpa prie rankų. Žinoma, šis malonumas kainuoja, nes tai papildomai užsakomo „S line“ paketo dalis. LRT.lt mėgintas „A1 Sportback“ turį šį paketą, todėl ačiū už tai.

Interjero medžiagų kokybė – beveik be priekaištų. Žinoma, konkurencija daro savo, nes net ir biudžetinės klasės mažyliai jau gali pasigirti pakenčiamai geromis medžiagomis ir galimybėmis turėti naujausią multimedijos sistemą. Todėl „Audi A1“ šiuo atžvilgiu nepribloškia, tačiau kritikuoti jo taip pat nėra už ką.

Beje, kad „Audi“ stengiasi nediskriminuoti savo gaminamų modelių įrodo ir tai, kad LRT.lt mėgintas „A1“ turi skaitmeninį prietaisų skydelį. Žinoma, tai papildoma įranga, tačiau vien tai, kad gamintojas suteikia galimybę jį užsisakyti, įrodo, jog norintys daugiau technologijų ir prabangos visa tai gali turėti net ir mažame miesto automobilyje.

Posūkiuose – kaip „įkaltas“

Naujasis „Audi A1 Sportback“ sugeba papirkti ne tik savo dizaino kokybe, bet ir važiavimo savybėmis, ypač tuomet, jei prie širdies sportiškesnis ir azartiškesnis važiavimas. A1 posūkius įveikia su dideliu pasitikėjimu. Galbūt net didesniu nei jo vairuotojas.

Pavyzdžiui, artėjant prie staigaus posūkio maždaug 90 laipsnių kampu ir važiuojant kiek didesniu nei 40 km/val. greičiu, sveikas protas diktuotų, kad reikia pristabdyti. Bet A1 leidžia to nedaryti ir į posūkį įsipiešti be problemų. Tokiu momentu atrodo, kad vairuoji kartingą.

Stabilumas ir sugebėjimas net ir aštrius posūkius įveikti labai azartiškai, žinoma, turi savo kainą. LRT.lt mėgintos „Audi A1“ važiuoklė kieta, todėl net ir menkiausi kelio nelygumai puikiai juntami ir vairuotojui, ir keleiviams. Tačiau visiškai tikėtina, kad A1, neturinti „S-line“ paketo, važiuoja komfortiškiau ir ne taip azartiškai.

Po mėginto automobilio variklio dangčiu sumontuotas 1,5 l darbinio tūrio turbobenzininis variklis. Jis turi 150 arklio galių ir net 250 Nm sukimo momentu. Net, nes tokiam spirgui tiek per akis.

Variklis azartiškas ir labai gyvybingas. Būtent dėl jo automobilis labai energingas ir atrodo, kad negali nustygti vietoje. Pajudėjęs nuo sankryžos, šis geltonas kelio gumbas net be didesnių pastangų už savęs palikdavo didesnius ir galingesnius automobilius.

Beje, naujasis „Audi A1 Sportback“ pasirinkimų sąraše nebeturi nė vieno dyzelinio variklio, o jei norisi dar daugiau galios, tai užtikrins versija su 2,0 l darbinio tūrio varikliu, kuris turi beveik 200 arklio galių.

Tačiau septynių pavarų automatinė greičių dėžė truputį nuvylė. Ją derindama, „Audi“ komanda galėjo padirbėti kiek geriau, nes pavaros kartais perjungiamos tiesiog per vėlai. Problema neišsprendžiama ir tuo atveju, jei pavaras bandoma perjungti svirtelėmis už vairo. Jos į vairuotojo norus reaguoja ne visada arba kiek pavėluotai.

Bet tai pastebima tik tuomet, jei važiuojama azartiškiau. Riedant ramiu režimu, priekabių surasti nepavyko.

Naujasis „Audi A1 Sportback“ yra smagus automobilis, ypač jei turi galingesnį variklį. Taip pat neturėtų nuvilti ir kokybė bei nuosaikus praktiškumas, kurio galima tikėtis iš tokios klasės automobilio.

Šis mažylis maloniai stebina ir tuo, kad technologiškai neatsilieka nuo didesnių „Audi“ modelių, o tai didelis privalumas tiems, kas nori mažo automobilio, bet tuo pačiu ir aukščiausios kokybės bei naujausių technologijų.

Tiesa, kaina. Tai dar vienas dalykas, kuriuo mažylis gali lygiuotis į didesnius modelius. Pigiausia A1 su 1,0 darbinio tūrio varikliu kainuoja kiek daugiau nei 21 tūkst. eurų. LRT.lt mėgintos A1 standartinė kaina – 28 tūkst. eurų. Tai sumos, kurių pirkėjai nėra pratę matyti prie tokios klasės automobilių. Tačiau galima neabejoti, kad kai kurie pirkėjai tokią kainą mokėti sutiks.

Mėgintas automobilis – „Audi A1 Sportback“

Variklis – 4 cilindrų, 1,5 l darbinio tūrio, vidaus degimo turbobenzininis

Galingumas – 150 AG ir 250 Nm sukimo momentas

Pavarų dėžė – 7 pavarų, dvigubos sankabos, automatinė

„Audi A1“ kaina – nuo 21 600 eurų

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi