Eismas

2019.05.22 13:02

„Regitra“ lenteles vežamiems dviračiams žymėti pristatys į savitarnos terminalus

LRT.lt2019.05.22 13:02

Artėja vasara, o kartu prasideda ir dviračių sezonas, todėl „Regitra“ vairuotojams, besiruošiantiems keliauti ir planuojantiems su automobiliu vežti dviračius, primena, kad tam reikalinga speciali lentelė, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Transportuojami dviračiai neretai užstoja valstybinio numerio ženklą, todėl speciali lentelė turi užtikrinti, kad automobilis būtų lengvai identifikuojamas kelyje. Užsisakyti lentelę galima internetu, o nuo gegužės ji gali būti pristatoma ir į siuntų savitarnos terminalus visoje Lietuvoje.

„Registruojant automobilį, išduodami unikalūs numerio ženklai, kurių paskirtis – užtikrinti, kad transporto priemonės būtų atpažįstamos kelyje tiek teisėsaugos institucijoms, tiek kitiems eismo dalyviams.

Važiuodami atostogauti žmonės mėgsta su savimi pasiimti dviračius, šie dažniausiai vežami ir tvirtinami prie galinės automobilio dalies. Taip dviračiai užstoja valstybinius numerius, todėl reikalinga speciali lentelė“, – sako „Regitros“ Veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis.

Iki šiol užsisakantiejie šią lentelę galėjo pasirinkti pristatymo į namus paslaugą arba atvykti jos atsiimti į padalinį. Tačiau nuo gegužės paslauga praplėsta ir dabar galima lentelę gauti ir į siuntų savitarnos terminalus.

Šią vasarą taip pat bus įdiegta papildomų atnaujinimų: savitarnos terminaluose bus galima atsiimti ne tik vežamiems dviračiams žymėti skirtas lenteles, bet ir vairuotojo pažymėjimus, registracijos liudijimus, numerio ženklus bei kt.

„Užsisakyti lentelę tikrai nesudėtinga. Tai galima padaryti internetu, o svarbiausia, jog nebereikia specialiai skirti savo laiko vykti į padalinį, nes klientų patogumui nuo šiol suteikiame galimybę pasinaudoti ne tik kurjerio paslauga, bet ir siuntų savitarnos terminalais.

Pastarosios paslaugos kaina siekia 2,70 Eur“, – teigia D. Jurgutis.

Virš 40 proc. užsisako internetu

Lentelių, skirtų dviračių transportavimui automobiliu, užsakymai išauga jau pavasarį, o aktyviausi mėnesiai – birželis ir liepa. Tad, taupydami savo laiką, užuot vykę į „Regitros“ padalinį, galite šią lentelę užsisakyti internetu. Kaip rodo duomenys, tokį būdą renkasi jau virš 40 proc. asmenų.

Taigi, prisijungus prie sistemos, reikia pasirinkti paslaugą „Noriu užsisakyti lentelę vežamiems dviračiams žymėti“ ir tuomet atlikti vos kelis žingsnius.

Pateikus užsakymą, lentelė pagaminama per 5 darbo dienas, o pristatoma per 1–2 darbo dienas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.