Eismas

2019.05.20 15:50

Palanga griežtina tvarką: Basanavičiaus gatvėje uždraudė važiuoti paspirtukais, dviračiais

atnaujinta 16.21
Saulius Jakučionis, BNS, LRT.lt2019.05.20 15:50

Palangos savivaldybė dėl saugumo uždraudė judriausioje miesto J. Basanavičiaus gatvėje vasarą važiuoti dviračiais, elektriniais paspirtukais ir velomobiliais, pirmadienį pranešė meras Šarūnas Vaitkus.

Pasak jo, toks ribojimas įvestas siekiant sukontroliuoti elektrinių paspirtukų srautą.

Kitam transportui J. Basanavičiaus gatve važiuoti uždrausta tik dėl to, kad paspirtukai yra prilyginti dviračiams.

„Mes nenorime sulaukti nelaimės. Vien per šį savaitgalį J. Basanavičiaus gatvėje vos nebuvo sužalotas vienas vaikas“, – BNS pirmadienį sakė meras.

Draudimas galios nuo birželio 1 iki rugsėjo 1 dienos. Jis bus taikomas ir Birutės parke bei ant Palangos tilto.

Palangos meras sakė, kad jau daugiau nei prieš metus prašė centrinės valdžios institucijų pakeisti nacionalinius teisės aktus ir uždrausti paspirtukams važiuoti šaligatviais.

„Mes nesulaukėme jokios reakcijos“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Jis teigė, kad uždraudus paspirtukams važinėti šaligatviais, vietos valdžia atšauktų nuo šios vasaros įvedamus ribojimus.

Savivaldybės vadovas sakė besitikintis, kad draudimo nepaisančius žmones drausmins policija.

Nuo šių metų rugsėjo elektriniams paspirtukams važiuoti šaligatviais draus Prancūzija.

Sprendimą priėmė po policijos pastabų

Palangos miesto Eismo saugumo kimisijos pirmininko pavaduotojas Mindaugas Skritulskas LRT.lt paaiškino, kad toks sprendimas priimtas visų pirma dėl pėsčiųjų saugumo.

„Šį sprendimą lėmė policijos pastebėjimai, kad paspirtukų ir dviračių vairuotojai sukelia pavojingas situacijas. Taip pat sulaukiame nemažai ir poilsiautojų skundų. Todėl ir nusprendėme uždrausti paspirtukų ir dviračių eismą Basanavičiaus gatve“, – paaiškina M. Skritulskas.

Pašnekovo teigimu, nustatant pažeidėjus, bus vadovaujamasis protingumo kriterijais, todėl, pavyzdžiui, maži vaikai tikrai neturėtų sulaukti policijos dėmesio.

„Bus draudžiamas važiuoti visais paspirtukais ir dviračiais, ne tik elektriniais. Žinoma, jei paspirtuku važiuos vaikas, kuris juda pėsčiojo greičiu, jo tikrai niekas nebaus“, – LRT.lt sako M. Skritulskas.

Jis priduria, kad piktintis nauju draudimu tikrai nereikėtų, o dviračių ir paspirtukų vairuotojai turi visas galimybes lankytinus Basanavičiaus gatvės objektus pasiekti naudojantis šalutinėmis gatvėmis.

„Basanavičiaus gatvę galima privažiuoti kitomis gatvėmis, pavyzdžiui, Birutės alėja arba Daukanto gatve, todėl problemų tikrai neturėtų kilti.

Tikrai nekils problemų ir norintiems privažiuoti Palangos tiltą, nes tai galima padaryti Meilės alėja, kur yra dviračių takas.

Taip pat norėčiau pastebėti, kad Palangoje nuolat gerinama dviračių takų infrastrukūra, tiesiami nauji takai.

Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet, dalis Vytauto gatvės bus skirta tik dviratininkams, o automobilių eismas vyks viena kryptimi“, – akcentuoja M. Skritulskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt