Naujienų srautas

Eismas2019.05.11 14:33

Anglijoje surengtos neįprastos automobilių lenktynės: jų tikslas – kuo ilgesnis šuolis

Ne visada didelis automobilis yra pats geriausias ir prašmatniausias. Šią amerikietišką taisyklę akivaizdžiai paneigė Pietų Anglijoje surengtos šokinėjimo per senus automobilius varžybos. Aukščiausiai ir toliausiai skraidė tik nedideli automobiliukai.

Pietinėje Anglijos pakrantėje prie Angmeringo miestelio surengtų varžybų negalima būtų pavadinti labai prabangiomis, nes čia dalyvaujantys automobiliai beveik visi ištraukti iš sąvartynų. Bet tai nereiškia, kad jų vairuotojams trūksta drąsos ar profesionalumo.

„Buvo labai smagu, tiesiog neįtikėtina. Padariau turbūt geriausią savo šuolį. Nerealu“, – gerų emocijų neslėpė vienas iš šių varžybų dalyvių.

Turint omenyje, kad įsibėgėjimui skirta ne daugiau kaip 100 metrų, gero rezultato galėjo tikėtis tik tikri šio sporto entuziastai, kuriems reikia ne tik atgaivinti seno automobilio variklį ir važiuoklę, bet ir gerokai sustiprinti jo rėmą, nes neretai planuotos distancijos neįveikusi mašina stojasi piestu ir verčiasi ant stogo.

Pasirinkusieji lengvesnius ir žvitresnius automobiliukus sugebėjo peršokti net devynis apačioje sustatytus visiškus laužus ir net padaryti tai ne po vieną kartą.

„Buvo smagu lėkti oru, net nesitikėjau. Smagu buvo ir nusileisti, nors dabar kiek maudžia nugarą“, – įspūdžiais dalinosi sėkmingą šuolį atlikęs Liam Salvador.

Varžybų dalyiai rimtai žiūri į tokių pramogų saugumą, todėl pirmieji prie nusileidusios mašinos pripuola tvarkdariai-gelbėtojai, kad įsitikintų, jog vairuotojui nieko nenutiko.

Šių metų varžybas ir pagrindinį prizą – 50 svarų bei garbę būti pirmuoju tarp tokių nutrūktgalvių iškovojo vietos gyventojas Tobis Southgate‘as ir jo rožinės spalvos automobilis.

Reportažą apie šias varžybas galite pamatyti įraše nuo 03:22 iki 05:01.

Žinios. Už atminimo lentos išniekinimą – 30 tūkst. eurų bauda?

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi