Eismas

2019.05.06 18:06

Dėl pavojaus pėstiesiems Prancūzija ruošiasi kovai su elektriniais paspirtukais, taisykles griežtina ir kitos šalys

LRT.lt2019.05.06 18:06

Kaip skelbia „independent.co.uk“, praėjusiais metais prasidėjus elektrinių paspirtukų nuomai, šiandien Paryžiaus gatvėmis jų rieda jau apie 15 tūkst. Tikimasi, kad iki metų pabaigos keletui skirtingų kompanijų priklausančių elektrinių paspirtukų skaičius padidės iki 40 tūkst.

Interviu „Le Parisien“ metu Prancūzijos transporto ministrė Elisabeth Borne teigė, kad nuo rugsėjo šaligatviu elektriniu paspirtuku važiuojantys asmenys bus baudžiami 135 eurų bauda.

Elektrinių paspirtukų vairuotojams teks važinėti gatvėmis arba dviračių takais, kad „pėstiesiems nebereikėtų šlietis prie pastatų sienų.“

Ministrė pridūrė, kad elektriniai paspirtukai Prancūzijoje atsirado „labai greitai ir kiek anarchiškai.“

„Pastebime, kad vis daugėja eismo įvykių ir kad šaligatviuose darosi neramu“, – kalbėjo ministrė.

Elektrinių paspirtukų nuomos kompanijos, tokios kaip „Lime“, „Bird“ ir „Uber“ įmonė „Jump“, pastaraisiais metais pradėjo teikti paslaugas daugelyje Europos miestų.

Važinėjantys elektriniais paspirtukais naudojasi programėle, kuri padeda surasti arčiausiai esantį paspirtuką, o pasivažinėjus nurodo, kokioje vietoje jį palikti.

Bet šiai transporto priemonei neprijaučiantys asmenys teigia, kad dažnesniu atveju paspirtukai yra ne paliekami jiems skirtose vietose, o tiesiog mėtosi viešose erdvėse ar paliekami ant šaligatvių.

Problemų kelia ir kitose šalyse

Vasarį atliktas „Consumer Reports“ tyrimas atskleidė, kad nuo 2017 m. JAV dėl sužeidimų, įgytų besinaudojant elektriniais paspirtukais, buvo gydomi daugiau nei 1 500 žmonių.

Praėjusį mėnesį Paryžiaus merė Anne Hidalgo pristatė priemones, padėsiančias apsaugoti pėsčiuosius nuo elektrinių paspirtukų keliamos grėsmės. Socialiniame tinkle „Twitter“ ji parašė, kad šaligatviai yra skirti „tik pėstiesiems“.

Berlyno miesto taryba taip pat parengė naujas griežtas taisykles elektriniams paspirtukams, o Barselonoje elektrinių paspirtukų nuoma buvo apskritai uždrausta.

Jungtinėje Karalystėje elektriniais paspirtukais važinėti leidžiama tik privačioje valdoje, gavus jos valdytojo leidimą.

Važiavimas elektriniu paspirtuku Didžiosios Britanijos keliais prilyginamas nedraustos motorinės transporto priemonės vairavimui. Toks pažeidimas gali užtraukti 300 svarų, t.y. 352 eurų baudą ir šešis baudos balus.

Šiemet šalies valdžia svarstė ir elektrinių paspirtukų mobilumo klausimą. Keletas žmonių pasisakė už elektrinių paspirtukų naudojimą reglamentuojančių įstatymų pakeitimą, bet iki šiol jokie pokyčiai nėra vykdomi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.