Eismas

2019.05.02 10:58

Aplinkai mažiau taršius automobilius skatins pirkti pasiūlę specialias sąlygas

LRT.lt2019.05.02 10:58

Siekdamas šalies gyventojams ir verslo įmonėms suteikti daugiau galimybių rinktis aplinkai draugiškas transporto priemones „Swedbank“ pristato žaliąją iniciatyvą. Šiuo lizingo pasiūlymu pasinaudoję gyventojai ir įmonės naujus automobilius su žema arba nuline anglies dvideginio emisija galės įsigyti palankesnėmis sąlygomis, teigia bankas.

Kaip rodo „Swedbank“ užsakymu atlikta apklausa, maždaug 2 iš 3 šalies gyventojų nuo ekologiško automobilio įsigijimo šiuo metu sulaiko tokio automobilio kaina.

„Pasauliniai klimato pokyčiai yra ne tik politikų ar aplinkosaugos ekspertų diskusijų tema. Šie pokyčiai vis aiškiau matomi ir kasdieniame gyvenime, ir vienas iš būdų prisidėti prie švaresnės aplinkos – tai ekologiškesnio transporto pasirinkimas.

Pristatydami žaliąją iniciatyvą siekiame, kad nauji aplinkai draugiški automobiliai būtų finansiškai prieinami kuo daugiau gyventojų ir verslo įmonių bei organizacijų“, – sako Tomas Pulikas, „Swedbank“ Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento direktorius.

Remiantis banko užsakymu atlikta gyventojų nuomonės apklausa, trys pagrindiniai dalykai, kurie paskatintų šalies vairuotojus rinktis naują aplinkai draugiškesnį automobilį – tai mažesnė tokių modelių kaina (62 proc.), mokesčių lengvatos (36 proc.) ir palankesnės finansavimo sąlygos (29 procentai).

Tuo metu vedini vien tik aplinkosauginių motyvų ekologiškesnius automobilius būtų linkę įsigyti 9 proc. vairuojančių šalies gyventojų.

„Pasinaudoti šiuo pasiūlymu galės visi privatūs ir verslo klientai, kurie nuspręs įsigyti naują hibridinį, elektrinį ar benzininį bet kokio gamintojo modelį, kurio anglies dvideginio emisija neviršija 95 g/km“, − komentuoja T. Pulikas.

Tikimasi, kad ši iniciatyva kartu su besikeičiančiu šalies gyventojų ir verslo sektoriaus požiūriu bei planuojamomis mokestinėmis lengvatomis prisidės prie naujesnio ir ekologiškesnio šalies autoparko.

Kaip rodo „Regitros“ duomenys, Lietuvoje šiuo metu dominuoja 10 metų ir senesnės transporto priemonės, daugiau kaip pusė jų yra su taršesniais senesnės technologijos dyzeliniais varikliais.

Tuo metu nauji automobiliai su tokiomis aplinkai draugiškomis technologijomis kaip hibridinė ar elektrinė pavara, didesniajai daliai šalies gyventojų kol kas nėra patrauklūs.

Didžioji dalis (68 proc.) apklaustų šalies gyventojų nurodo, kad juos nuo tokių automobilių įsigijimo sulaiko didelė jų kaina, beveik 40 proc. nurodo nepakankamai išvystytą infrastruktūrą tokių automobilių eksploatavimui, 26 proc. – ribotą tokių automobilių įveikiamą atstumą be papildomo įkrovimo.

Reprezentatyvią šalies gyventojų apklausą „Swedbank“ užsakymu šių metų balandžio mėnesį atliko tyrimų bendrovė „Spinter“. Internetu visoje šalyje apklausti 1 007 gyventojai nuo 18 iki 75 m. amžiaus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.