Eismas

2019.04.28 14:11

Patikrino motociklų skleidžiamą triukšmą: beveik visi viršijo normas

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.28 14:11

Šiaulių policija pirmoji Lietuvoje išbando naujausią įrenginį – garso matuoklį. Su juo pareigūnai nuo šiol dirbs gatvėse ir matuos transporto priemonių skleidžiamą triukšmą. Per pirmąją dieną buvo patikrinta keliasdešimt motociklų ir automobilių. Beveik visi skleidė didesnį, nei leidžiama triukšmą.

Matuoklį policija sako įsigijusi dėl gyventojų, kurie nepatenkinti gyvenamuosiuose rajonuose riaumojančiais motociklais. Naujasis matuoklis padės triukšmadarius kontroliuoti.

Kelių policijos tarnybos poskyrio viršininkas Teisutis Beržinskas pasakoja, kad žemiausias triukšmo lygis motociklams gali būti 91 decibelas, o aukščiausias – 106 decibelai.

Per valandą pareigūnai patikrino daugiau, kaip 20 motociklų ir kelis automobilius. Visi skleidė didesnį, nei leidžiama, garsą.

Motociklininkas Mantas Jacinkevičius sako, kad žinojo, jog jo motociklo triukšmo lygis viršija nustatytas normas.

„Ką darysit? Tikrai negaliu atsakyti, nes duslintuvus pakeisti yra labai brangu, nebent rekonstrukcija, bet abejoju. Turbūt važinėsiu ramiai, į miegamuosius kvartalus nevažiuosiu ir viskas“, – svarsto motociklininkas.

„Aš girdžiu, kad mano motociklo garsas yra didokas, nors tai originalus išmetimas. Ir nenoriu prarasti techninės apžiūros, noriu sėkmingai važinėti su motociklu, todėl ir atvažiavau pasitikrinti, kad žinočiau ką daryti – ar tvarkyti ar netvarkyti. Dabar sužinojau, kad reikės tvarkyti, tai turėsiu ką veikti garaže“, – kalba motociklo vairuotojas Gytis Bložė.

Per surengtą garso matavimo akciją triukšmadariai baudžiami nebuvo, tačiau ateityje pažeidėjams grės keliasdešimties eurų  baudos ir techninės apžiūros anuliavimas. Šiauliai kol kas vienintelis miestas šalyje išbandantis tokį įrenginį. Jei eksperimentas pasiteisins – tokiais garso matuokliais bus aprūpinti ir kitų miestų pareigūnai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.