Eismas

2019.04.26 19:09

Nuo gegužės sostinėje laukiama dar didesnių spūsčių, stiprinamas eismo reguliavimas

Ieva Vidūnaitė, ELTA 2019.04.26 19:09

Gegužės mėnesį transporto spūstys Vilniuje išauga vidutiniškai iki 13 proc. Intensyvėjant eismui, daugėja kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų, o tai didina eismo įvykių tikimybę. Dėl to stiprinamas eismo reguliavimas, praneša savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“.

Siekiant užtikrinti saugias eismo sąlygas, jau nuo balandžio pradžios Vilniuje stiprinamas eismo reguliavimas ir KET laikymosi prevencija.

Bendradarbiaujant Vilniaus miesto savivaldybei, „Susisiekimo paslaugoms“ ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams, pagal eismo srautų, eismo įvykių bei KET pažeidimų duomenis, skirtingose sostinės vietose reguliuojamas eismas bei fiksuojami pažeidimai, pranešė „Susisiekimo paslaugos“.

Piko valandomis policijos pareigūnai pagrindinėse miesto žiedinėse sankryžose – Lietuvos Edukologijos universiteto, Savanorių pr., Olandų g., Santariškių g. – eismą reguliuoja kiekvieną darbo dieną, o kitose intensyvaus eismo vietose vykdo KET pažeidimų, tokių kaip viešojo transporto juostų, sankryžų blokavimo, greičio viršijimo ir kitų kontrolės prevenciją.

„Kaip ir kasmet, pavasarį pastebimi didėjantys transporto srautai – balandį spūstys išauga vidutiniškai 8 proc., gegužės mėnesį iki 13 proc. Intensyvėjant eismui, daugėja ir KET pažeidimų, ypač rytinio bei vakarinio piko metu, o tai didina eismo įvykių tikimybę.

Bendradarbiaudami su policijos pareigūnais, stipriname eismo reguliavimą pagrindinėse miesto žiedinėse sankryžose, taip pat ir kituose intensyvaus transporto taškuose visame Vilniuje“ , – pranešime cituojama „Susisiekimo paslaugų“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Sostinės vairuotojai eismą reguliuojančius policijos pareigūnus skirtingose miesto vietose gali pastebėti dažniau.

„Minėtose vietose dirbantys policijos pareigūnai stebi situaciją – grubūs KET taisyklių pažeidimai fiksuojami retai, tačiau piko metu vairuotojai yra labiau išsiblaškę, skuba, todėl tam tikrų pažeidimų pastebime.

Kontrolės priemonėmis, kurias įgyvendiname bendradarbiaudami su savivaldybės ir savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ komandomis, norima užtikrinti sklandesnį transporto priemonių srautų judėjimą rytinio ir vakarinio piko metu, paskatinti vairuotojus laikytis taisyklių ir priminti apie jas“, – sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės vadas Žydrūnas Adomaitis.