Naujienų srautas

Eismas2019.04.21 14:26

Niujorko automobilių paroda: kai kurie modeliai atvyks ir į Europą

LRT.lt 2019.04.21 14:26

Kiekvieną pavasarį Niujorke vykstančioje automobilių parodoje gamintojai pristato naujausius Šiaurės Amerikos rinkai skirtus modelius. Tačiau kai kurios prjemeros pasaulinės, vadinasi, kad dalį naujų Niujorke pristatytų automobilių išvysime ir mūsų gatvėse.

Amerikos automobilių rinka kitokia nei Europoje. Už Atlanto vairuotojai dažniausiai renkasi sedanus ir didelius pikapus. Tokių automobilių šiemet Niujorko parodoje ne vienas. Tačiau yra ir tokių modelių, kuriais bus prekiaujama ne tik Amerikoje, bet ir Europoje. 

„Acura TLX PCM“

Kadangi „Acura" yra išskirtinai Amerikos rinkai skirtas Japonijos automobilių gamintojo „Honda" padalinys, nieko nuostabaus, kad šis automobilis Europos pirkėjams siūlomas nebus. 

Šio modelio išskirtinumas tas, kad jis bus surenkamas rankomis. 

„Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio NRing“ ir „Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio NRing“

Italijos prabangių ir sportiškų automobilių gamintojams „Alfa Romeo“ amerikiečiams pristatė dvi išskirtines savo galingiausių modelių versijas skirtas pažymėti Niurburgringo trasos rekordams. Taigi, amerikiečiams siūlomi itališki automobiliai su vokiškais prieskoniais.

„Audi“ naujienos

Niujorkiečiams vokiečiai pristatė atnaujintus „Audi TT RS“ ir „R8“ modelius. Taip pat atvežti ir visiškai nauji „Q3“ bei „E-Tron“ modeliai bei sportiški „S6“ ir „S7“.

„Bugatti Chiron Sport 110 Ans“

Tai 110-osioms „Bugatti“ metinėms paminėti skirtas modelis.

„Cadillac CT5“

Sportiškas ir prabangus vidutinio dydžio sedanas gali pasirodyti ir Europos keliuose.

„Dodge Callenger ir Charger Stars & Stripes Edition“

Ypatingų, ribotos serijos šių „Dodge“ gaminamų modelių versijų yra sukurta ir pagaminta tikriausiai daugiau nei standartinių. Niujorke pristatoma dar viena – „Start & Stripes“ versija.

„Fiat 124 Spider Urban Edition“

Italai į parodą atgabeno eilinį „124 Spider“, kurį nudažė matine pilka spalva, o kai kuriuos atributus juodai.

„Ford Escape“ ir „Ford Mustang EcoBoost High Performance“

Jeigu kalbėtume apie „Ford Escape“, tai šio modelio atitikmuo Europoje yra „Ford Kuga“. Todėl vargu ar „Escape“ ras kelią į Europą.

Kitas debiutas – sportiškojo „Mustang Ecoboost High Performance“ versija. Palyginus su standartiniu modeliu, kuris turi 2,3 l darbinio tūrio turbo benzininį variklį, ši versija turi 20 arklio galių daugiau – 330.

„GMC Sierra Denali CarbonPro“

Šio dičkio Europoje tikrai neišvysime. Bet kokiu atveju, vienintelis šio modelio išskirtinumas – iš anglies pluošto pagamintas bagažinės pagrindas.

„Hyundai Venue“ ir „Sonata“

Didesnio pravažumo miesto automobilis „Venue“ į Europą neatvyks, nes čia korėjiečiai siūlo „Kona“ modelį.

Vargu ar europiečiams bus pasiūlytas ir „Sonata“ sedanas. Europoje tokie automobiliai praranda populiarumą.

„Infiniti Q50 Signature Edition“

Japonijos gamintojo „Nissan“ prabangių automobilių padalinys „Infiniti“ demonstruoja sedaną, kurio mes tikrai nepamatysime, nes „Infiniti“ jau anksčiau paskelbė, kad šis gamintojas traukiasi iš Sėnojo žemyno.

Atnaujintas „Jaguar XE“

Šis modelis sutinkamas ir Europos keliuose.

„KIA Stinger GTS“

Be to, kad oranžinės spalvos, Niujorke demonstruojamas „Stinger GTS“ gali pasigirti ir tuo, kad turi „Drift“ važiavimo režimą.

„Koenigsegg Jesko“

Šis ypač greitas superautomobilis debiutavo Ženevos automobilių parodoje. Dabar pažiūrėti į jį gali ir amerikiečiai.

„Lamborghini Huracan Evo“

Tai nėra didelė naujiena, ypač europiečiams, kurie šį modelį jau yra matę.

„Lincoln Corsair“

O štai šis didesnio pravažumo modelis europos keliais, bent jau oficialiai, neriedės.

„Maserati Levante Editions“

Su šiuo automobilių italai pristato galimybės labiau individuzalizuoti „Levante“ modelį programa „One of One“.

„Mazda CX-5 Diesel“

Kitaip nei europiečiai, amerikiečiai ne itin vertina dyzelinu varomus automobilius. Tačiau „Mazda“ Niujorke pristato dyzelinę „CX-5“ versiją.

Net keli „Mercedes-Benz“ modeliai

Eletra varomas „EQC“, net trys atnaujinto didesnio pravažumo „GLC“ modelio versijos, sportiškos „CLA AMG“ ir „A35 AMG“ versijos bei naujasis „GLS“ – visos tai ką „Mercedes-Benz“ stende pamatys į Niujorko parodą atvykę lankytojai.

Jubiliejiniai „Nissan“

Japonai atgabeno dvi „Nissan GT-R“ versijas – tai galingoji ir sportiškoji „Nismo“, bei 50-ies metų „GT-R“ modelio jubiliejų žymintis „GT-R 50-th Ann Edition“. Šalia jų ir „370Z 50th Ann Edition“.

Šalia sportiškų modelių ir naujasis „Nissan Versa“. Europiečiams šio modelio japonai nesiūlys.

„Porsche 911 Speedster“

Sportiškų automobilių gamintojas „Porsche“ atsivežė du „Speedster“ modelius – vienas paprastas, o kitas „Heritage Pack“, kuris skirtas užkietėjusiems šios markės gerbėjams.

„Qiantu K50“

Tai sportinis kinų gamintojo „Qiantu“ elektromobilis. Galbūt jį pamatysime ne tik Amerikoje, bet ir Europoje. Galbūt. Kada nors.

„RAM HD Kentucky Derby Special Edition“

Vargu ar gali būti kas nors amerikietiškiau už šį „RAM HD Kentucky Derby Special Edition“. Labai didelis ir tikrai liksiantis tik amerikiečiams skirtu pasirinkimu.

„Range Rover“

Kol europos pirkėjai jau seniausiai žvalgosi į antrosios kartos „Range Rover Evoque“, amerikiečiams šis modelis parodytas tik dabar.

Kitas Niujorko parodos eksponatas – „Range Rover Velar SV Autobiography“.

„Rivian R1T“ ir „R1S“

Nors atrodo kaip studijiniai, bet gamintojas teigia, kad tai gamybai paruošti modeliai. Žadama, kad pirmieji pirkėjai šių elekromobilių sulauks jau 2020-aisiais.

„Subaru Outback“

Japonai niujorkiečiams demonstruoja jau šeštosios kartos „Outback“ modelį. Šis automobilis neabejotinai bus pasiūlytas ir europiečiams.

„Toyota Highlander“ ir mažasis ne europietiškas „Yaris“

Didesnio pravažumo modelis „Highlander“ kol kas demonstruojamas tik amerikiečiams. Apie planus šį modelį pasiūlyti Europos pirkėjams „Toyota“ tyli.

Nors europiečiams „Yaris“ vardas žinomas puikiai, tačiau šio mes negausime. Amerikiečiams pristatomas modelis nebus parduodamas Senąjame žemyne.

Pagal „Carscoops.com“ parengė Vytenis Kudarauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi