Eismas

2019.04.16 20:20

Kelios gudrybės, padėsiančios atsikratyti nemalonaus kvapo automobilyje

LRT.lt2019.04.16 20:20

Tikriausiai dažniausiai naudojama priemonė prieš blogą kvapą automobilyje – oro gaivikliai. Jų yra įvairiausių rūšių ir kvapų. Tačiau šios priemonės ne panaikina blogą kvapą, o jį tik užgožia. Jei nemaloniu kvapu norite atsikratyti, o ne laikinai jį pridengti kitais kvapais, teks pasiraitoti rankoves ir pasitelkti valymo priemones.

Prieš pradedant švarintis, pirmiausia gerai apžiūrėkite savo automobilį, ar jame nėra seniai paliktų ir užmirštų daiktų, kurie galėtų būti nemalonaus kvapo šaltiniai. Pavyzdžiui, bagažinėje gali būti palikti nešvarūs rūbai arba batai.

Taip pat patikrinkite įvairias dėtuves. Galbūt kažkada automobilyje užkandžiavote, bet, visko nesuvalgę, maisto likučius padėjote į kurią nors automobilio dėtuvę. Panašiai galėjo pasielgti ir jūsų keleiviai, maistą padėję, bet pamiršę apie tai perspėti jus.

Galiausiai, jei turite vaikų, jie net to nenorėdami gali numesti maistą ten, kur jo neturėtų būti. Jei vaikai jūsų automobilyje keliauja savo kėdutėse, patikrinkite ir jas. Įvairiuose tarpuose gali būti likę maisto likučių.

Jei atlikę šiuos namus darbus vis tiek nerandate, iš kur sklinda blogas kvapas, gali būti, kad jo šaltiniai yra įsigėrę į kilimėlius, sėdynes ar kitus medžiaginius audinius. Jei taip ir yra, tuomet teks kreiptis į automobilių salonų valytojus arba valymo ir kvapų naikinimo darbų imtis patiems.

Kvapų naikinimui prireiks kepimo sodos

Blogą kvapą gali sukelti įvairios medžiagos, įsigėrusios į jūsų automobilio kiliminę dangą ir medžiaginius kojų kilimėlius. Norint panaikinti kvapus iš tokių vietų, geriausiai padės kepimo soda.

Išimkite kilimėlius ir ant automobilio viduje išklotos kiliminės dangos išberkite sodą. Stenkitės miltelius paskleisti tolygiai. Tą patį padarykite ir su medžiaginiais įdedamais kilimėliais. Išbertą sodą palikite bent jau per naktį.

Kitą dieną išsiurbkite automobilį. Soda bus sugėrusi medžiagas iš automobilio kiliminės dangos, kurios sukelia nemalonius kvapus.

Tačiau dar neskubėkite sodos nešti atgal į virtuvę. Jos prireiks ir valant sėdynes. Automobilio sėdynės taip pat sugeria nemažai įvairių medžiagų, kurios ilgainiui pradeda skleisti nemalonų kvapą, ypač jei jūsų automobilio sėdynės medžiaginės.

Į sėdynes įsigeria prakaitas ir, pavyzdžiui, rūkalų kvapai. Šiuo atveju priekines sėdynes atlenkite maksimaliai atgal ir ant jų tolygiai išberkite sodos miltelius. Ir šiuo atveju būtų gerai, jei sodą paliksite bent jau per naktį. Kitą dieną miltelius tiesiog susiurbkite.

Vis dėlto soda yra tik pradžia. Kiliminę dangą ir sėdynes išvalykite ir su skystu valikliu. Tai galutinai pašalins nemalonių kvapų sukėlėjus ir, žinoma, panaikins dėmes. Valydami medžiaginius paviršius pasirinkite tam tinkamas priemones ir vadovaukitės instrukcijomis.

Neignoruokite net ir tokios smulkmenos kaip saugos diržas. Į jį taip pat įsigeria nemalonius kvapus sukeliančios medžiagos. Norint išvalyti saugos diržus, visiškai juos ištraukite, bent jau du kartus apsukite, kad diržų neįtrauktų atgal.

Tada su drėgnu valikliu apipurkškite saugos diržą ir nuvalykite nešvarumus su mikropluošto šluoste.

Nemalonius kvapus labai gerai sugeria ir medžiaginė stogo apdaila. Tačiau jos valymas gali būti kiek sudėtingesnis. Apsiginkluokite ne tik skystu valikliu, bet ir valymui skirtu šepetėliu. Apipurkškite jį valikliu ir švelniai valykite medžiaginę stogo apdailą.

Šią apdailą valykite nedideliais plotais, nes skystą valiklį reikia išdžiovinti kaip galima greičiau. Beje, pasirinkite antibakterinį valiklį, jis panaikins įvairių rūšių nemalonių kvapų skleidėjus.

Pasikeiskite salono oro filtrą

Oro filtras, kuris neleidžia į automobilio vidų patekti žiedadulkėms, lapams, dulkėms ir kitiems nešvarumams, gali būti užterštas nešvarumais, kurie sukelia nemalonius kvapus. Todėl nemalonų kvapą galite jausti vien dėl to, kad naudojatės automobilio salono ventiliacija.

Bet, išėmę seną filtrą, neskubėkite įdėti naujo. Oro pūtimo sistemoje gali būti nešvarumų, kurie taip pat gali sukelti nemalonų kvapą. Todėl įsigykite ventiliacijos sistemos valiklį. Purkškite jį pagal instrukcijas ir leiskite automobilio salono ventiliacijos sistemai veikti maksimaliu pajėgumu bent penkias minutes.

Nepamirškite įjungti vidinės oro cirkuliacijos, o valiklį purkškite ne tik į viduje esančias oro pūtimo angas, bet ir į oro įsiurbimo angą.

Po to, kai atliksite šiuos veiksmus, palikite oro ventiliacijos sistemą veikti maksimaliu režimu ir atidarykite visus automobilio langus. Galiausiai, įdėkite naują salono oro filtrą.

Išvalykite interjero apdailą

Nors interjero apdailai naudojamas plastikas kvapus sugeria ne taip gerai kaip sėdynių ar stogo apdailos medžiaga, tačiau ant jos gali likti, pavyzdžiui, limonado ar kitų nešvarumų, kurie ilgainiui gali pradėti skleisti nemalonų kvapą.

Pasirinkite tinkamas medžiagas ir kruopščiai nuvalykite visus paviršius, stenkitės nepalikti nenuvalytų plotų.

Atlikus visus šiuos veiksmus, ne tik panaikinsite nemalonius kvapus, bet tikėtina, kad automobilio vidus taps pastebimai švaresnis ir tvarkingesnis. Be to, jei visgi norėsite mėgautis oro gaiviklių aromatu, kvapas bus kur kas malonesnis, kai jis nesimaišys su nemaloniais kvapais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.