Eismas

2019.04.12 21:49

Alytaus rajono gimnazistams – kompensacijos už teises: suma siekia 200 eurų

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.12 21:49

Alytaus rajono moksleiviai, šiemet ir kitąmet išlaikę vairavimo egzaminus ir įgiję vairuotojo pažymėjimus, gali gauti 200 eurų kompensaciją. Šiemet parama jau pasinaudojo dvi dešimtys rajono moksleivių.

Daugų gimnazijos abiturientė Greta jau turi vairuotojo pažymėjimą, tačiau šįkart į automobilį sėda su vairavimo instruktoriumi. Jis nori įsitikinti, ar ji nedaro klaidų.

Vairuotojo pažymėjimus jau turi dauguma Gretos bendraklasių, keli dar mokosi. Juos moko į gimnazijoje įkurtą klasę atvykstantys instruktoriai.

„Buvo labai smagi staigmena, iki tol mes miestelyje neturėjome jokios vairavimo mokyklos. Buvo smagu, kad nereikės važiuoti į greta esančius miestus, nes sutaupysime ant kuro“, – tikina Greta Jarmalavičiūtė, Daugų V. Mirono gimnazijos abiturientė.

Įsigyti vairuotojo pažymėjimą skatina ir Alytaus rajono savivaldybė. Už kursus kurie kainuoja nuo 200 iki 300 eurų – savivaldybė kompensuoja 200 eurų.

„Pirma grupė buvo iš 12 mokinių, tai išlaikė 10 iš pirmo karto. Labai gerai. Jie stropūs šitie gimnazistai, jie nuoširdžiai mokosi, nepraleidžia pamokų, lanko“, – sako Aleksas Vorobjovas, vairavimo mokyklos savininkas.

Kitų rajono gimnazijų moksleivius, pavyzdžiui, Butrimonių, į vairavimo kursus Prienuose veža mokyklinis autobusiukas. Šiuo metu juos lanko 14 gimnazijos vienuoliktokų.

„Kada mokiniai pavieniai mokosi kažkuriose vairavimo mokyklose, tai iškyla problema su mokinių pažangumu, lankomumu, tam tikra prasme ir jų saugumu, todėl pagalvojom ir nusprendėm, kad reikia vieningai juos kažkur vežti, kad nenukentėtų mokymosi procesas“, – sako Valdas Valvonis, Butrimonių gimnazijos direktorius.

Pasak moksleivių, gyvenančių atokiau nuo mokyklų, išmokti vairuoti – būtinybė.

„Jeigu autobusu reikėtų važinėti, tai autobusų grafikai, bent jau mums gyvenantiems kaime nėra tokie lankstūs, autobusų gana mažai yra“, – sako Raimonda Abramavičiūtė, Butrimonių gimnazijos vienuoliktokė.

Alytaus rajono savivaldybė kompensacijoms už įgytus vairuotojo pažymėjimus šiemet numačiusi 18 tūkstančių eurų, jomis galės pasinaudoti beveik 100 moksleivių. Rajono savivaldybė, vienintelė Lietuvoje, suteikianti tokią paramą moksleiviams.

Panorama

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.