Eismas

2019.04.10 17:47

Girtas merginą pražudęs „CityBee“ vairuotojas Vilniaus gatvėmis skriejo daugiau nei 130 km/val. greičiu

LRT.lt 2019.04.10 17:47

Neblaivus nuomotą automobilį vairavęs ir avariją, kurioje žuvo žmogus, sukėlęs vilnietis Raimundas Savukynas laukia teismo.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir kaltinamąjį aktą surašęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Tomas Čepelionis baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Tragiška avarija įvyko praėjusių metų balandžio 22-osios naktį Vilniuje. R. Savukyno vairuojamas „VW Golf“ dideliu greičiu rėžėsi į Pilaitės pr. ir Laisvės pr. sankryžoje stovėjusius ir žalio šviesoforo signalo laukusius du automobilius: „BMW 530“ bei pavežėjimo įmonės automobilį „Toyota Prius“.

Eismo įvykio metu žuvo pavežėjimo įmonės automobiliu važiavusi jauna mergina, o jo vairuotojas ir dar vienas keleivis patyrė nesunkius sužalojimus. Kitame automobilyje buvę žmonės nenukentėjo, tačiau transporto priemonė buvo apgadinta.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Vilniaus apskrities VPK pareigūnai, duomenimis, trumpalaikės automobilių nuomos bendrovei priklausiusį automobilį R. S. vairavo apsvaigęs nuo alkoholio.

Po eismo įvykio alkotesteriu jam buvo nustatytas 1.51 promilės girtumas, kraujyje rasta 1.56 promilės etilo alkoholio. Lietuvos teismo ekspertizės centro pateiktoje išvadoje nurodoma, R. Savukyno vairuoto automobilio greitis prieš pat susidūrimą ir susidūrimo metu viršijo 130 km/h.

R. Savukynas savo kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailisi to, kas atsitiko. Apklausiamas jis nurodė, kad bendrauja su nukentėjusiaisiais ir pradėjo atlyginti padarytą žalą.

Už tai, kad, vairuodamas kelių transporto priemonę apsvaigęs nuo alkoholio, pažeidė kelių eismo saugumo reikalavimus ir sukėlė eismo įvykį, dėl kurio žuvo žmogus, R. Savukynui gresia laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų.