captcha

Jūsų klausimas priimtas

Svarstys pataisas dėl transporto lengvatų vaikams

Seimas pradėjo svarstyti Seimo narės Dovilės Šakalienės pristatytas Transporto lengvatų įstatymo pataisas, kuriomis siekiama sudaryti galimybę vaikams iki 7 metų įsigyti lengvatinį bilietą, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pagal teikiamas pataisas teisė įsigyti vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo ir vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą su 50 proc. nuolaida būtų suteikiama ne tik vežamiems vaikams nuo 7 iki 10 metų, bet ir vežamam vaikui iki 7 metų, jei norima jam išpirkti atskirą sėdimąją arba miegamąją vietą.

Dabar galiojančiame įstatyme nėra numatyta galimybė vaikams iki 7 metų nupirkti lengvatinį bilietą. „Šiuo metu siekiant įsigyti atskirą sėdimą arba miegamąją vietą vežamam vienam vaikui iki 7 metų nėra galimybės to padaryti su lengvatine nuolaida ir reikia pirkti keleivio bilietą už visą kainą. Tokia galimybė atsiranda tik vaikams nuo 7 metų arba vežant tris ir daugiau vaikų trečiam ir kitiems vaikams“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte. Anot pasiūlymo iniciatorių, būtina sudaryti galimybę, norintiems įsigyti atskirą keleivio vietą vaikams iki 7 metų, įsigyti bilietą su tokia pat nuolaida, kuri taikoma vaikams nuo 7 iki 10 metų.

Pritarus projektui po pateikimo bendru sutarimu, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Biudžeto ir finansų komitete, papildomu – Socialinių reikalų ir darbo komitete. Seimas taip pat nusprendė dėl šio projekto prašyti vyriausybės išvados. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti rudenį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Eismas

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close