Ryto garsai. Ar 2022-ieji bus paskutiniai pandemijos metai?

Ryto garsai

2022.01.15 07:05

Ryto garsai. Ar 2022-ieji bus paskutiniai pandemijos metai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šie metai gali būti pandemijos pabaigos metai. Tačiau mokslininkų, ekspertų, politikų prognozės kiek skirtingos. Tam reikia ir tam tikrų sąlygų. Pokalbis su Pasaulio sveikatos organizacijos Lietuvoje atstove.

O taip pat apie tai, kad sunku rasti norinčių dirbti mobiliuosiuose COVID-19 testavimo punktuose. Viena to priežasčių – sudėtingos darbo sąlygos, mat medikams net ir spaudžiant šalčiams tenka dirbti lauke.

Šių metų Dakaro ralis baigėsi. Per dvi savaites čia dalyviams teko įveikti dvylika greičio ruožų ir tūkstančius kilometrų. Saudo Arabijos dykumas ir akmenuotus paviršius šiemet pažino rekordinis lietuvių ekipažų skaičius. Įspūdingi ir jų pasiekimai. Tačiau kol lenktynių aistruoliai jau laukia kitų metų, dalis žmonių nesupranta, kodėl jos apskritai organizuojamos ir laikomos sportu.

Šiandien ir rytoj Vilniuje, Valdovų rūmuose išskirtinė premjera. Laukia lenkų režisieriaus Piotro Kornobio filmo „Tadas Kosciuška. Šiuolaikiškas gidas“ seansai. Pagrindinė filmo figūra, Abiejų Tautų Respublikos atstovas, karo inžinierius, generolas, amerikiečių karo už nepriklausomybę dalyvis, 1794 m. sukilimo vadas, apšvietos idėjų žmogus ir aktyvus kovotojas už žmogaus teises Tadas Kosciuška. Kaip sako režisierius, neeilinė asmenybė.

Netrukus Ignalinoje atsiras anapilin iškeliavusio televizijos veido Vytauto Šerėno įkūnytų personažų skulptūra. Su kiekvienu, išlipusiu iš traukinio, visų pirma pasisveikins taip daugelio pamėgtos Bratkos.

Ved. Darius Matas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.