Svarbi valanda. Omikron keičiant gyventojų kasdienybę, optimistai įsitikinę: pandemija pamažu baigiasi žmonių pergale

I TEMA. Omikron keičia pandemijos valdymą

Nuo pirmadienio trimis dienomis trumpinama besimptome COVID-19 forma sergančių žmonių izoliacija – ji galės būti nutraukta ne po dešimties, kaip yra šiuo metu, o po septynių dienų nuo mėginio paėmimo dienos. Kol kas tai vienintelis pokytis, nors žadėta, kad šiandien bus paskelbta ir kitų algoritmų, reaguojant į omikron plitimą.

PSO atstovas Europoje: pereiti į endeminę COVID-19 fazę kol kas būtų neatsakinga

„Financial Times“ rašo, kad žaibiškai plintantis omikron sukelia tris skirtingas reakcijas: optimizmą, pesimizmą ir fatalizmą. Optimistai sako, kad ši – jau penktoji COVID-19 atmaina, palyginti švelni ir laki, netrukus užkrės milijardus žmonių ir, sukėlusi imuninį atsaką, suteiks apsaugą nuo mirtį sėjančių variantų, tokių kaip delta. Pandemija, optimistai tikri, baigiasi žmonių pergale. Padėtį aptaria Pasaulio sveikatos organizacijos specialusis pasiuntinys Europos regionui Vytenis Andriukaitis.

II TEMA. Pasienyje baigia galioti nepaprastoji padėtis

Šiąnakt pasienyje su Baltarusija baigia galioti nepaprastosios padėties režimas, įvestas dėl migrantų krizės. Pasienio gyventojai sako jaučiasi saugūs, neteisėtai sieną kertančių žmonių sumažėjo. Premjerės teigimu, pasikeitus situacijai, nepaprastoji padėtis vėl galėtų būti įvesta.

Europos parlamente skamba kritika Lietuvai dėl migrantų teisių, tačiau pati ES nesutaria, ką rekomenduoti sunkioje padėtyje esančioms šalims

Tuo metu Briuselyje netyla kritika dėl migrantų teisių pažeidimų. Europos Komisija dar gruodžio pradžioje pasiūlė leisti Lietuvai, Latvijai ir Lenkijai laikinai keisti migrantų prieglobsčio taisykles, tačiau kai kurie žmogaus teisių aktyvistai, taip pat europarlamentarai negaili kritikos ir sako, kad siūlomi pakeitimai blogins migrantų padėtį. Vakar šį klausimą komisarai Ylva Johansson ir Margarita Schin aptarė Europos Parlamente, apie tai kalbamės su LRT žurnaliste Justina Ilkevičiūte.

III TEMA. Australija vėl atšaukė tenisininko Džokovičiaus vizą

Australija antrą kartą atšaukė tenisininko Novako Džokovičiaus vizą. Vyriausybė teigia, kad sprendimas priimtas vadovaujantis viešuoju interesu. Tuo metu serbo stovykla tokį žingsnį vadina neracionaliu ir dėl Džokovičiaus teisės žaisti Australijos teniso čempionate kovos teisme.

IV TEMA. Puikus lietuvių pasirodymas Dakare

Šiandien baigėsi Dakaro ralis. Finišą pasiekė 8 iš 10 Lietuvos ekipažų. Lietuvai šiemet Dakare atstovavo net 10 komandų, o iš viso, skaičiuojant ir šturmanus, mūsų šalies sportininkų šiame maratone buvo 15.
Pagal skaičių milijonui gyventojų šiais metais užimame antrą vietą pasaulyje. Nusileidome tik Andorai, kur gyventojų apie 77 tūkst.


Puikus lietuvių pasirodymas Dakare – trasą įveikė net 8 iš 10 ekipažų

Šis Dakaro ralis tapo gausiausiu istorijoje pagal dalyvių iš Lietuvos skaičių. Mūsiškiai startavo visose svarbiausiose kategorijose. Iš 10 ekipažų ir lenktyninkų finišo pasiekti nepavyko dviems – Benediktui Vanagui ir Laisvydui Kanciui. Antrus metus iš eilės motociklininkų vienišių klasėje nugalėjęs Arūnas Gelažninkas pripažino, kad visą antrąją savaitę slėpė traumą, dėl kurios kasdien vartojo vaistus nuo skausmo. Lietuvių rezultatus Dakare aptaria komentatorius Saulenis Pociūnas.

Ved. Rasa Tapinienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau