Pakeliui su klasika. Atidaryta naujoji Europos kultūros sostinė - Serbijos Novi Sado miestas

Pakeliui su klasika

2022.01.14 16:05

Pakeliui su klasika. Atidaryta naujoji Europos kultūros sostinė - Serbijos Novi Sado miestas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šveicarijoje įsikūrusio Europos branduolinių tyrimų centro (CERN) įsteigtą tarptautinį apdovanojimą „Collide“ šiais metais laimėjo menininkė iš Lietuvos Eglė Kulbokaitė bei kūrėja iš Lenkijos Dorota Gaweda. Dviejų autorių kūryba apima performansą, instaliacijas, skulptūrą, vaizdo įrašus ir tapybą. Lietuvos atstovę pakalbinsime laidoje apie šį apdovanojimą.

Vakar įvyko oficialus Serbijos miesto Novi Sado – Europos kultūros sostinės 2022 atidarymas. Analogiškai atidarymo renginiai Kaune vyks jau kitą savaitę. Apie Novi Sadą ir ką tik įvykusius renginius – Austėjos Kuskienės pokalbis su Serbijoje viešėjusia „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ Tarptautinių ryšių vadove Dovile Butnoriūte.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras rytoj rengia koncertą „Orkestras iš arti“. Tai savotiškas muzikinis orkestro prisistatymas publikai. Kaip jis atrodys ir kaip orkestras prisistatys publikai teirausimės orkestro dirigento Karolio Variakojo.

Tęsiame ciklą „Žiemojimas su opera“ ir pristatome dar vieną arijos dekonstrukciją. Šįkart atidžiau pasiklausysime Pameistrių scenos iš Albano Bergo operos „Vocekas“.

Rubrikoje „Be kaukių“ dailininkė keramikė, televizijos laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė. Su ja kalbėsimės apie prasmę darbuose, baimę nuobodžiauti, televizijos magiją, kūrybą bei laisvalaikį.

Ved. Odeta Vasiliauskaitė ir Ignas Andriukevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.