Laikas kultūrai. Eglė Kuckaitė: sukuriu nebūtas erdves, kad tęstųsi prasmių spėlionės

Laikas kultūrai

2022.01.14 11:05

Laikas kultūrai. Eglė Kuckaitė: sukuriu nebūtas erdves, kad tęstųsi prasmių spėlionės

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kitą savaitę prasideda neeilinio projekto „Kaunas 2022" renginiai, miestas ir rajonas pradeda švęsti Europos kultūros sostinės metus. Kas laukia kauniečių ir miesto svečių, į ką nukreiptas didžiausias organizatorių dėmesys, kokios išliekamosios vertės yra siekiama - pokalbis su projekto direktore Virginija Vitkiene.

Vilniaus meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ atidaryta grafikės, tapytojos ir skulptorės Eglės Kuckaitės paroda „Saturnės pienas: spiečiai akyje, o būgneliai ausyje“. Tai po kelionės į Filipinus gimęs didelių formatų paveikslų ciklas, kviečiantis lankytojus pasinerti į gamtos ir žmogaus harmonijos atmosferą.

Menotyrininkė, dėstytoja Ramutė Rachlevičiūtė sudarė ir išleido unikalią knygą „atvertys: Lietuvos menininkių autobiografijos“. 142 žinomos kūrėjos pačios parašė savo gyvenimo istorijas, kuriose daug nežinomų faktų ir intriguojanti kelionė po visos šalies meno istoriją. Apie naują knygą kalbamės su autore.

Ved. Jolanta Kryževičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Paskutinę savaitės dieną atsigręžiame į besibaigiančią savaitę, akcentuodami ne įvykių kroniką, o ieškodami gilesnio požiūrio, kalbėdami apie įvykius ir naujus reiškinius, atskleisdami asmenybes, kurioms prabėgusi savaitė yra svarbi. Kalbame tiek apie meno įvykius (ir ne tik didžiuosiuose miestuose), tiek apie platesnes kultūros temas. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Laikas kultūrai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.