Pakeliui su klasika. Režisierius Andrius Lekavičius „Virtualias barikadas“ kviečia „statyti“ archyvinėmis fotografijomis

Pakeliui su klasika

2022.01.13 16:05

Pakeliui su klasika. Režisierius Andrius Lekavičius „Virtualias barikadas“ kviečia „statyti“ archyvinėmis fotografijomis

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Profesionalus muzikantas, keliautojas, žurnalistas, televizijos laidų vedėjas, straipsnių ir knygų autorius Gerimantas Statinis pristato savo naujausią knygą „Romas Balčiūnas: didysis dūdų revoliucionierius“ apie Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ vyriausiąjį dirigentą.

Austėjos Kuskienės pasakojimas apie šiandien visoje Lietuvoje pradedamą rodyti naujausią Ukrainos režisieriaus Sergejaus Loznicos dokumentinį filmą „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“.

Nepriklausomybės kovas ir sausio 13-osios įvykius primena „Virtualios barikados“: jas statyti kviečiama dalinantis asmeninių archyvų nuotraukomis. Apie interaktyvų projektą „Virtualios barikados“ pokalbis su idėjos sumanytoju Andriumi Lekavičiumi.

Nuo Nepriklausomybės atgavimo praėję daugiau, nei trys dešimtmečiai, pasikeitusios kartos, leidžia kelti klausimą, kaip šiandieninis jaunimas vertina (ir ar vertina) Sausio 13-osios įvykius, ir kokie tų įvykių atgarsiai dabar gyvi anuometinių aštuoniolikmečių atmintyje. Tuo domisi Vaidotas Burokas.

Rubrikoje „Be kaukių“ vieši muzikologė Vytautė Markeliūnienė. Apie įkvėpimus muzikoje, istorinius kontekstus, plačius veiklos barus ir įkvepiantį meną - pokalbis antrąją laidos valandą.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Ignas Gudelevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.