Svarbi valanda. Lietuva gali tapti pirmąja valstybe, su kuria Taivanas pasiruošęs dalintis savo puslaidininkių technologija

Ar Taivano planai sukurti milijardo dolerių fondą projektams su Lietuva gali atverti kelius į pasaulinę lustų gamybą? Puslaidininkiai vadinami XXI amžiaus nafta. Jų gamyba šiuo metu koncentruota trijose valstybėse: JAV, Pietų Korėjoje ir Taivane. Liūto dalis lustų gamyboje tenka Taivanui. Iki šiol Taivanas vengia dalytis patirtimi su didžiosiomis pasaulio ekonomikomis, išskyrus Ameriką. Taivano atstovybės Lietuvoje vadovas Ericas Huangas interviu „Svarbiai valandai“ sako, kad Lietuva bus pirmoji valstybė pasaulyje, su kuria Taivanas pasiruošęs dalintis savo puslaidininkių technologija. Pasak diplomato, kokią vietą Lietuva gali užimti puslaidininkių gamybos grandinėje, paaiškės po ekspertų vertinimų. Jie atvyksta kovą.

Lietuva mini 31-ąsias Laisvės gynėjų dienos metines ir pagerbia 14-a žuvusiųjų už Lietuvos laisvę. LRT RADIJAS šiuo metu transliuoja specialią laidą. Šį vakarą atminimo laužai jau uždegti prie Seimo, LRT pastato, taip pat Vilniaus televizijos bokšto.

Briuselyje vykusios NATO ir Rusijos derybos rezultato nedavė – Aljanso vadovas sako, kad reikšmingi skirtumai dėl Maskvos reikalaujamų saugumo garantijų išliko. Estijos premjerė patvirtino, kad Baltijos šalys su sąjungininkais derina dėl pajėgų regione stiprinimo. Jei Rusija imsis agresyvių veiksmų, tokios galimybės neatmeta ir NATO. Iš Briuselio praneša Justina Ilkevičiūtė ir Mindaugas Laukagalis.

Vyriausybė nutarė, kad „Lietuvos geležinkelių“ sutartis su Baltarusijos kalio trąšų gamintoja „Belaruskalij“ prieštarauja nacionaliniam saugumui, todėl nuo vasario 1-osios ji nebegalioja. Iki tol turi nutrūkti ir baltarusiškų trąšų tranzitas per Lietuvą. Tačiau susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad sutarties nutraukimas negarantuoja, kad trąšos nebebus vežamos.

Iki kitos savaitės turėtų būti nustatyta nauja izoliavimosi, respiratorių nešiojimo tvarka, kitos pandemijos valdymo priemonės. Vyriausybė iki kovo 1-osios stabdo galimybių paso reikalavimą vaikams iki 16 metų. O sprendimas siaurinti darbuotojų privalomą testavimą nukeltas į kitą savaitę.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau