Ryto allegro. Ar iš tiesų nelietuviškos raidės dokumentuose keltų grėsmę lietuvių kalbai?

Ryto allegro

2022.01.12 07:05

Ryto allegro. Ar iš tiesų nelietuviškos raidės dokumentuose keltų grėsmę lietuvių kalbai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūrinės spaudos apžvalga.

Rubrikoje „Kalbos rytas“ – apie Vytauto Didžiojo universiteto organizuojamus lietuvių kalbos ir kultūros kursus, iš Afganistano atvykusių vertėjų bei jų šeimų mokymąsi kalbėti lietuviškai.

Ievos Šukytės parengta Kinijos kino apžvalga.

Klaipėdos etnokultūros centras įgyvendina projektą „Nykstantys Klaipėdos krašto kaimai“. Jau sukurti šeši filmai apie nykstančias ir sparčiai besikeičiančias etnografinio Mažosios Lietuvos regiono vietoves. Kokias istorijas jie pasakoja?

Seime pritarta Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymo projektui, pagal kurį būtų leidžiama dokumentuose rašyti nelietuviškos abėcėlės raides „x“, „w“ ir „q“. Kodėl šio projekto oponentai mano, kad taip būtų paniekintas valstybinės lietuvių kalbos statusas? Ar originali asmenvardžių rašyba tikrai keltų grėsmę lietuvių kalbai?

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ Laisvės gynėjų dieną mini archyvinės dokumentikos programa „Tarpukario Lietuva per kino kronikų objektyvą (1938)“, su kuria kviečia susipažinti Vilniaus rotušėje.

Ievos Buinevičiūtės pasakojimas, kaip išskirtinės muzikinės temos perteikia kriminalinių trilerių herojų pokyčius.

Ved. Inesa Rinkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.