Svarbi valanda. Taivanas siūlo milijardo dolerių paskolų fondą bendriems projektams su Lietuva

Prezidento patarėjas: verslai, prekiaujantys su Kinija, neturėtų būti dėl Taivano paaukoti pėstininkai. Taivanas artimiausiu metu siūlys milijardo dolerių paskolų fondą bendriems Lietuvos ir Taivano verslo projektams. Ekonomikos ir inovacijų ministrė tikisi, fondo sąlygos bus palankios bendriems projektams įgyvendinti, o Taivano investicijos Lietuvą pasieks kuo greičiau. Tuo pat metu vyksta ir pokalbiai su Vokietija siekiant pažaboti Kinijos sankcijas.

„Milijardas skamba neblogai“, sako pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius. Tačiau, anot jo, svarbu ir kokiomis sąlygomis verslas galės naudotis paskolų fondu.

Žmogui pirmą kartą transplantuota gyvūno širdis: teikia vilties, kad asmenų, laukiančių organų, persodinimo mažės

Transplantologų asociacijos vadovas apie žmogui persodintą kiaulės širdį: donorystės problemos vien gyvūnų organais išspręsti nepavyks. Jungtinėse Valstijose žmogui persodinta genetiškai modifikuota kiaulės širdis. Tai pirmas kartas medicinos istorijoje, kai žmogui atlikta tokia operacija. Kol kas perspektyvos dėl paciento būklės išlieka neaiškios, tačiau ekspertai sako, kad tai svarbus žingsnis siekiant persodinti gyvūnų organus žmonėms ir taip spręsti organų stygiaus problemą.

Profesorius Virginijus Šikšnys sako, kad persodinti kiaulės širdį žmogui būtų neįmanoma be genų redagavimo metodo. Virginijus Šikšnys yra vienas „genų žirklių“ technologijos kūrėjų.

„Tikiu, kad tai gali tapti proveržiu“, sako asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Aušra Degutytė. Anot jos, panašūs medicinos pasiekimai teikia vilties, kad asmenų, laukiančių organų persodinimo, mažės. su tuo sutinka ir jau pora metų su persodintu inkstu gyvenanti Sigita Varanauskaitė.

Lietuvos transplantologų asociacijos vadovas Vitalijus Sokolovas kiek anksčiau laidai sakė, kad modifikuoti gyvūnų organai, kurie bus pritaikyti žmonėms – jau netolima ateitis.

Prof. Stankūnas apie keičiamą pandemijos valdymo planą: reikės peržiūrėti galimybių paso veikimą. Toliau plintant omikron atmainai ir nemažėjant sergamumui, Vyriausybė keičia pandemijos valdymo strategiją. Bus atsekami tik naujai užsikrėtusių žmonių artimiausi kontaktai. Laikinai stabdomas ir galimybių paso taikymas paaugliams iki 16 metų.

Seimas pritarė privalomiems skiepams: dalis politikų įsitikinę – tai gali apsaugoti pažeidžiamiausias grupes. Seimas po pateikimo pritarė privalomiems skiepams medikams ir socialiniams darbuotojams. Sveikatos apsaugos ministerija skaičiuoja, kad dauguma šių darbuotojų pasiskiepiję arba persirgę, tačiau imunizacija nesiekia 100 procentų, todėl gali kelti grėsmę pažeidžiamiausiems pacientams.

PSO: per ateinančias kelias savaites omikron užsikrėsti gali pusė Europos gyventojų. Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad pandemija dar nesibaigia, o duomenys rodo, kad omikron atmaina plinta itin sparčiai. Prognozuoja, kad iki kovo ja užsikrės daugiau nei pusė europiečių.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau