Laba diena, Lietuva. Kaip keisis medicina, genetiškai modifikuotą kiaulės širdį sėkmingai persodinus žmogui?

Laboratorinės medicinos centro vadovas: siūloma greitąjį antigenų testą priimti kaip pakankamą įrodymą, diagnozuojant COVID-19

Prezidentūroje posėdžiavusi Sveikatos ekspertų taryba aptarė ir testavimo plėtrą. Kaip sakė vienas iš jos narių, Laboratorinės medicinos centro vadovas doc. dr. Dalius Vitkus, siūloma greitąjį antigenų testą priimti kaip pakankamą įrodymą, diagnozuojant COVID-19 ir nereikalauti PGR testo.

„Europa prarado aistringą ir tikrą europietį“: politikai iš Lietuvos ir Europos prisiminė mirusį Sassolį

Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli anksti antradienį mirė vienoje Italijos ligoninėje. „Davidas Sassoli užgeso sausio 11-ąją 1 val. 15 min. (vietos, 2 val. 15 min. Lietuvos laiku) Aviano CRO (onkologiniame centre) Italijoje, kur jis buvo hospitalizuotas“, – parašė atstovas Roberto Cuillo. Plačiau apie išėjusį politiką pasakoja LRT žurnalistas Mindaugas Laukagalis.

Kalinių virš 800, o kaltinimai – tik keletui: Gvantanamo kalėjimas sulaukia vis aršesnės kritikos

Sukanka 20 metų nuo to laiko, kai į Gvantanamo kalėjimą buvo atvežti pirmieji kaliniai. Plačiau apie šį kalėjimą bei jo atsiradimo istoriją LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja užsienio naujienų redaktorė Živilė Račkauskaitė.

Nacionalinę premiją pelnęs fotomenininkas Remigijus Treigys: man tai yra tikrai didelis, svarbus įvykis

Nacionalinė kultūros ir meno premija už laiko ženklų poetiką fotografijoje skirta menininkui Remigijui Treigiui. Klaipėdiečio vardas tris metus buvo minimas tarp dvylikos premijai kasmet nominuojamų kūrėjų.

Karpatuose – unikali giedojimo tradicija: turistai iš viso pasaulio plūsta pasiklausyti pagonių laikus menančių giesmių

Giesmės, kurios skamba stipriai ir meditatyviai – tokios iki šiol giedamos Vakarų Ukrainoje, Karpatų kalnuose. Čia išsaugota ypatinga giedojimo, menančio pagonių laikus, tradicija.

Politologas apie posėdyje dalyvavusius parlamentarus, pasisakančius prieš GP: principai principais, bet pragmatiškumas nugalėjo

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija nutarė į Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininko poziciją siūlyti Laimą Liuciją Andrikienę. Taip pat Seime svarstyti ir kiti klausimai. Plačiau juos komentuoja VDU docentas Ignas Kalpokas.

COVID-19 pasaulyje: Izraelyje laukiamas ketvirtosios dozės poveikis, Italijoje – rekordinis susirgimų skaičius

Izraelis patvirtino ketvirtąją vakcinos nuo COVID-19 dozę labiausiai pažeidžiamų asmenų grupėms ir tapo pirmąja tai padariusia šalimi. Šiuo metu žydų valstybė kovoja su nauja koronavirusinės infekcijos banga, skatinama omikron varianto.

Italija taip pat ėmėsi papildomų priemonių. Daliai gyventojų tapo privalomas skiepijimas, pasikeitė „žaliojo paso“ naudojimo taisyklės.

Apie tai, kokių priemonių imamasi Italijoje ir Izraelyje pasakoja LRT RADIJO bendradarbė Izraelyje Živilė Avital ir LRT bendradarbė Italijoje Neringa Budrytė.

Pirmą kartą istorijoje žmogui sėkmingai persodinta genetiškai modifikuota kiaulės širdis

Pirmą kartą istorijoje JAV chirurgai pacientui sėkmingai persodino genetiškai modifikuotą kiaulės širdį. Merilendo ligoninės teigimu, praėjus trims dienoms po operacijos, žmogus jaučiasi gerai. Kuo ši operacija reikšminga? Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinamas Santaros klinikų gydytojas širdies chirurgas Vilius Janušauskas.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau