Radijo byla. Kaip išieškoti skolą iš skolininko užsienyje? Kur kreiptis kompensacijos dėl atšaukto skrydžio? Asmeninį bankrotą jau išbandė tūkstančiai: kaip nenudegti kreditoriams?

Radijo byla

2022.01.11 14:05

Radijo byla. Kaip išieškoti skolą iš skolininko užsienyje? Kur kreiptis kompensacijos dėl atšaukto skrydžio? Asmeninį bankrotą jau išbandė tūkstančiai: kaip nenudegti kreditoriams?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Skolų išieškojimas daug laiko ir lėšų reikalaujantis procesas. Tačiau, kai skolas reikia išieškoti iš skolininkų užsienyje, jis tampa dar sudėtingesnis, brangesnis ir ilgesnis. Tokiam skolininkui nevykdant prievolės, kreditoriui kyla klausimai, ką toliau daryti ir kokios yra teisės aktuose numatytos priemonės skolų išieškojimui iš skolininkų užsienyje. Tad ką kreditoriui reikia žinoti, atsakys advokatas, asocijuotasis advokatų kontoros „Triniti Jurex“ partneris Evaldas Pocevičius.

Omikron atmainos plitimas aviacijos sektoriuje toliau kelia sumaištį. Praėjusią savaitę Lietuvos oro uostai pranešė, kad ir iš mūsų šalies laikinai atšaukiama apie 20 krypčių. Kaip elgtis ir kur kreiptis kompensacijos dėl vėlavusio ar atšaukto skrydžio? Pataria ir į klausytojų klausimus atsako Lietuvos transporto saugos administracijos Civilinės aviacijos skyriaus vedėja Virginija Žegunytė.

Asmeninį bankrotą Lietuvoje išbandė jau keli tūkstančiai žmonių. Daugeliui tai padėjo atsistoti ant kojų, o kreditoriams – susigrąžinti išduotas skolas. Visgi dar pasitaiko atvejų, kai galimybe fiziniams asmenims bankrutuoti bando pasinaudodami nesąžiningi verslininkai. Tad į kokius klausimus reikėtų turėti atsakymus tiek šios procedūros besiimantiems žmonėms, tiek skolas norintiems atgauti kreditoriams? Konsultuoja Teisės firmos „Sorainen“vyresnioji teisininkė Greta Kubiliūnaitė.

Ved. Artūras Matusas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Kaip elgtis gavus pirmąjį šaukimą į teismą arba antstolio raginimą? Ką derėtų žinoti apie pirkimo pardavimo sutartis, savo teises susidūrus su pareigūnais ar kelią tvora užtvėrusiu kaimynu? Teisininkų patarimai pačiose įvairiausiose gyvenimiškose situacijose. Laida transliuojama antradieniais 14.05 val.

Kiti laidos epizodai

Radijo byla

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.