Panorama. JAV ir Rusijos derybos – be proveržio: svarbiausi klausimai dėl Ukrainos taip ir liko nepaliesti

JAV ir Rusijos derybos – be proveržio: aptarė galimybes riboti pratybų skaičių ir raketų dislokavimą

Ženevoje susitikę Amerikos ir Rusijos diplomatai, pasak Vašingtono atstovų, aptarė galimybes abiems šalims riboti pratybų skaičių ir raketų dislokavimą. Bet kaip ir prieš derybas, dėl pagrindinių klausimų abi pusės paskelbė nesiderėsiančios. Rusija reikalauja pažadėti, kad NATO Ukrainai durų neatidarys, Amerikos diplomatai tokius Rusijos reikalavimus griežtai atmeta.

Centrinio šildymo brangymetis piktina gyventojus: ekonomistai sako, kad kainų pikas dar tik prieš akis

Šilumininkų telefonai kaista, o socialiniai tinklai mirga nuo pasisakymų – gyventojai lieja pasipiktinimą centrinio šildymo sąskaitomis už gruodį. Vilniuje padvigubėjo kompensacijų už šildymą prašytojų. Kainų reguliuotojo teigimu, šiluma brango kaip ir prognozuota – vidutiniškai 60 proc., bet sąskaitas itin išpūtė šaltas gruodis – augo suvartojimas. Ekonomistai sako, kad tai – dar ne pikas. Pikas – prieš akis.

Sausį 100 eurų išmoką gavo 43 tūkst. stiprinamąja doze pasiskiepijusių senjorų

Sodra šį mėnesį šimto eurų išmoką pasiskiepijusiems stiprinamąja doze pervedė 43 tūkst. senjorų. Norintys gauti išmoką turi pasiskiepyti iki balandžio pirmosios. Tačiau, kaip teigia „Litexpo“ vakcinavimo centro koordinatorė, pastarosiomis savaitėmis besiskiepijančių stiprinamąja doze senjorų nedaugėja.

Norvegijos trąšų gamintoja skelbia nebepirksianti kalio iš Baltarusijos: sprendimas priimtas dėl Minsko režimui taikomų sankcijų

Norvegijos trąšų gamintoja „Yara International“ skelbia, kad ateityje nebepirks kalio iš Baltarusijos. Pasak kompanijos, toks sprendimas priimtas dėl Minsko režimui taikomų sankcijų ir jų nulemtų tiekimo sutrikimų. Norvegijos įmonė kalio importą planuoja stabdyti balandį. Skaičiuojama, kad pardavimai Norvegijos įmonei sudaro maždaug 10–15 proc. visos „Belaruskalij“ produkcijos.

Ginčai dėl žemės ūkio strategijos kaista: dalis ūkininkų ragina Navicką atsistatydinti

Dalis ūkininkų priekaištauja dėl Žemės ūkio ministerijos parengto Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 metų strateginio plano ir reikalauja, kad ministras Kęstutis Navickas atsistatydintų. Ministras teigia trauktis priežasčių nematantis ir tikina, kad strateginį planą su jį kritikuojančiais ūkininkais derino.

Vilniuje – filmo „Mr. Landsbergis Sugriauti blogio imperiją“ premjera

Vilniuje, kino teatre „Forum cinemas Vingis“ – režisieriaus Sergejaus Loznicos filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ premjera.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau