Pasaulio 5. Kapitolijaus šturmo metinės

Pasaulio 5

2022.01.09 12:10

Pasaulio 5. Kapitolijaus šturmo metinės

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Minint sausio 6-osios apgulties metines, Amerikoje skirčių tiek daug ir gilių, kad vis dar kalbama apie demokratijos krizę. Dalis šalies gyventojų iki šiol tiki buvusio prezidento D. Trumpo melais apie esą pavogtus rinkimus: septyni iš dešimties respublikonų ir šiandien mano, kad J. Bidenas prezidento posto iš tikrųjų nelaimėjo.

Dalis analitikų svarsto, kad dėl susiskaldymo ne tik socialinėje plotmėje bet ir politinėje arenoje Amerika artėja prie pilietinio karo slenksčio. Kiti tvirtina, jog įsibėgėjo poslinkis link vienos partijos valdymo – panašiai, kaip Vengrijoje.

Demokratijos krizę Jungtinėse Valstijose laidoje analizuoja Terorizmo, ekstremizmo ir kovos su terorizmu centro Middlebury tarptautinių santykių instituto direktorius Jason Blazakis, VU TSPMI direktorė Margarita Šešelgytė ir Seth Masket, Amerikos politikos centro Denverio universitete direktorius.

Ved. Živilė Raškauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Pasaulio 5“ – svarbiausių tarptautinių aktualijų analizė, kurioje klausimus užduodate ne tik mes, bet ir klausytojai. Įvykius aptariame penkiais pjūviais, kuriuos diktuoja LRT radijo klausytojai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Atsakymų į jūsų klausimus padės ieškoti politologai, apžvalgininkai ir politikos formuotojai. Visa tai – kad geriau suprastumėte, kas diktuoja užsienio politikos darbotvarkę. Laida transliuojama sekmadieniais 12.10 val.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio 5

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.