Panorama. Rimstant situacijai Kazachstane – kaltųjų paieškos: įtariant išdavyste suimtas Nazarbajevo aplinkos žmogus

Artėjant Sausio 13-ajai, Vilniuje, Antakalnio kapinėse, tradiciniu bėgimu „Gyvybės ir mirties keliu“ pagerbti žuvę laisvės gynėjai. O seime apdovanoti buvę Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyriaus pareigūnai, prieš 31 metus apgynę Parlamentą nuo prosovietiškai nusiteikusios minios bandymų nuversti teisėtai išrinktą valdžią.

Baltieji rūmai paneigė televizijos „NBC News“ pranešimą, kad prezidento Joe Bideno administracija pasiruošusi kitą savaitę tartis su Rusija dėl abipusio pajėgų mažinimo Rytų Europoje.

Tylą nutraukė buvęs Kazachstano prezidentas Nazarbajevas. Nesirodęs viešimoje nuo protestų pradžios, 81-erių buvęs lyderis per savo atstovą spaudai išreiškė palaikymą prezidentui Tokajevui. Tuo metu Kazachstano kontržvalgyba skelbia suėmusi buvusį saugumo vadovą ir labai artimą Nazarbajevo aplinkos žmogų Karimą Masimovą.

Vilniaus universitetas nauju būdu stiprina savo finansus – rėmėjų pinigus investuoja, o už gautą gražą pradėjo kviestis perspektyvius mokslininkus. Taip elgtis planuoja ir Klaipėdos universitetas.

Sanatorijų ir ligoninių vadovai sako, kad Lietuvoje trūksta gydytojų reabilitologų. Pernai, perpus sumažinus finansavimą, į valstybės apmokamą rezidentūrą priimti tik 9 būsimi gydytojai.

Praėjo 7 metai po euro įvedimo, o gyventojai dar tebeturi daugiau kaip 400 milijonų litų. Vien pernai Lietuvos bankas į eurus jų pakeitė daugiau kaip 6 milijonus. Lietuviškų litų paklausa didėja ir tarp kolekcininkų – naujų apyvartoje nenaudotų lietuviškų pinigų vertė išaugo kelis kartus.

Šilutės rajone prasidėjo potvynis. Dviejuose ruožuose vanduo apsėmė Rusnės kelią, Žalgirių kaime kai kurių žmonių namai apsemti maždaug puse metro vandens. Dėl ledų sangrūdos vanduo negali pratekėti į Kuršių marias.

Dėl plintančios omikron atmainos šalims įvedus naujus ribojimus, ant Nyderlandų ir Belgijos sienos esančiame mieste jie visiškai skirtingi. Dalis restoranų dirba, o vos už poros metrų dirbti jau nebegali, nes yra Nyderlandų teritorijoje, kur taisyklės griežtesnės.

Turkmėnijos Prezidentas liepė ekspertams rasti būdą pagaliau užgesinti didžiulį gaisrą, prieš penkis dešimtmečius kilusį milžiniškame gamtinių dujų krateryje, pramintame „Pragaro vartais“.

Ved. Eglė Bučelytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau