Mokslas be pamokslų. Koronaviruso evoliucija: ko laukti?

Mokslas be pamokslų

2022.01.06 11:00

Mokslas be pamokslų. Koronaviruso evoliucija: ko laukti?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Pandemija po truputį virsta endemine situacija dėl imunizacijos. Aš įsivaizduoju, jeigu niekas nebesikeistų, greičiausiai jau kitais metais galėtume tikėtis, kad visi su pandemija sieti ribojimai nebebus taikomi, nes nebekils grėsmė sveikatos apsaugos sistemoms – žmonės bus arba pasiskiepiję, arba persirgę“, – Vilniaus universiteto (VU) tinkalaidėje „Mokslas be pamokslų“ prognozuoja virusų tyrinėtojas, VU Gyvybės mokslų centro mokslininkas dr. Gytis Dudas. Tačiau kartu užsimena apie tyrėjus neraminantį faktą – ypač platų SARS-CoV-2 šeimininkų ratą.

Laidoje pašnekovas pasakoja, kaip iš Kinijos pasklidęs koronavirusas evoliucionavo, kiek paprastai, remiantis istoriniais duomenimis, trunka tokios virusų sukeltos pandemijos, kokiame pandemijos cikle mes esame dabar ir ko galime tikėtis ateityje.

Ved. Darius Matas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

MOKSLAS BE PAMOKSLŲ – tai nauja, originali Vilniaus universiteto tinklalaidė, kuria siekiama ne moralizuoti ar pamokslauti, bet sužadinti smalsumą mokslo temoms. Išsamūs pokalbiai su Vilniaus universiteto mokslininkais padės klausytojams plėsti akiratį, skatins mąstyti savo galva ir gal net privers pakeisti nuomonę ar suabejoti nusistovėjusiomis „tiesomis“. Naujus tinklalaidės epizodus galite išgirsti kas antrą ketvirtadienį.

Kiti laidos epizodai

Mokslas be pamokslų

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.