Vienkartinė planeta. Vandens telkinius ir dirvožemį tausojantys ūkininkai

Vienkartinė planeta

2022.01.10 16:30

Vienkartinė planeta. Vandens telkinius ir dirvožemį tausojantys ūkininkai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pasaulio gamtos fondas ir Lietuvos gamtos fondas kasmet teikia apdovanojimą „Baltiją tausojantis ūkininkas“ už pastangas mažinti maistinių medžiagų – tokių kaip azotas ir fosforas – patekimą į Baltijos jūrą. Taip pat ir kitas tausaus ūkininkavimo praktikas.

Praėjusių metų konkurso nugalėtojas suomių žemdirbys Sauli Brander ir apdovanojimui nominuoti limuzinų ūkio savininkai Rasa ir Arūnas Rutkauskai turi daug bendra. Tausiai ūkininkauti juos skatina prie pat jų žemių esantys ežerai ir upeliai, mintys apie vaikus ir ateities kartas, o taip pat... neužsidarymas savo fermose bei laukuose.

Autorė Inga Janiulytė-Temporin

Lietuvos gamtos fondo nuotrauka

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.