Daiktų istorijos. Nesibaigianti klimato kaita, veido nepraradęs Dailės skyrius bei istorija apie Lietuvoje kūrusias animatores

Mažojo ledynmečio poveikis planetai: kaip pakito augmenija, žmonių gyvenimas ir klimatas?

Kartais aplinkosaugos gerinimo patarimai kelia daug abejonių, vieną tokių patikrinti nutarė ir laidos vedėjas Saulius Pilinkus.

Keturis mėnesius jis rinko kavos tirščius. Esą jais bus galima barstyti žiemą apledėsiančius šaligatvius. Kuo baigėsi šis eksperimentas pamatysite siužete, o pasakosime ne tik apie ekologinius eksperimentus, bet ir įvairiausius orų kataklizmus, daugybę kartų ištikusius žmoniją ir net užfiksuotus meno kūriniuose.

75-metį menanti mokykla, kurios nepaveikė nei sovietų valdžia, nei ideologija: ypatingą braižą išlaikęs Čiurliono menų mokyklos Dailės skyrius

Dar kartą – šįsyk jau tikrai paskutinį – apie M. K. Čiurlionio menų mokyklą. O tiksliau – apie joje veikiantį Dailės skyrių, jo pedagogus, ypatingai kūrybingą ir demokratišką atmosferą, talentingus absolventus ir tą didžiąją paslaptį, kai tarp mokytojų ir jų mokinių lieka ryšys visam gyvenimui.

Kai mokytojas nebijo rizikingų žingsnių, o auklėtiniai jaučia atsakomybę. Kai atsakingieji imasi veiksmų ne pagal taisykles, o pagal širdį ir ta pačia – širdies – kalba jiems atsako vaikai. Mes pamėginsime jums atskleisti paslaptį, kodėl šiame skyriuje niekada nebuvo nei sovietinės ideologijos, nei sovietų valdžios.

Lietuvės animatorės bei žymiausi jų kūriniai: kaip jos kūrė prieškariu, sovietmečiu ir mūsų laikais?

Ką žinome apie lietuves animatores bei žymiausius jų kūrinius? Kaip jos kūrė prieškariu, sovietmečiu ir mūsų laikais? Apie vis tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Daiktų istorijos“.

Ved. Saulius Pilinkus.

Pilinkus Saulius
Vedėjas
Pilinkus Saulius, Mildažytė Edita, Ramoškaitė Asta, Minkevičienė Monika
Redaktorius
Povilaitis Egidijus
Operatorius
Bytautaitė Lolita
Prodiuseris
Bukantis Arūnas, Stančikaitė Miglė, Skridlaitė Gražina, Pukienė Rūtilė, Kiselienė Dalia, Soltanovič Jan, Zokaitytė Birutė, Kuizinienė Ieva, Baura Vytenis, Karpavičius Romualdas, Daniliauskas Jonas, Chlebinskaitė Sigutė, Petronienė Justa, Burbaitė Ieva
Pašnekovas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau