(Ne)emigrantai. 22-ejų Londono elito dalimi tapusi Viktorija, svajones Airijoje išpildžiusi Monika ir Dainiaus sugrįžimas į Lietuvą

Barselona – jau antras didmiestis, kuriame apsigyveno Viktorija Amia Juodkazytė. Prieš tai ji buvo Londone. Ten ir čia ji pasirinko du absoliučiai skirtingus gyvenimus. Londone buvo karjeristė, laiką leidžianti su milijonieriais ir perkanti brangius drabužius. Barselonoje – ne tokia turtinga, bet laiminga. Ji – moteriškumo mokytoja, ieškanti ryšio su gamta ir pačia savimi. Londone Viktorija tiek dirbo ir stengėsi, kad karjeroje pasiektų kuo daugiau, bet po 11 metų pastangų suprato, kad laimės ieškojo visiškai ne ten. Po moteriškumo mokymų Meksikoje, Tailande ir Kosta Rikoje, Viktorija suprato, kad jei taip gyvens toliau, laiminga nebus niekada. Iš nekilnojamojo turto projektų vadovės ji tapo moteriškumo mokytoja. Dabar Viktorija nuomojasi butą šalia Barselonos centro su didele terasa į miestą. Nei jos apranga, nei gyvenimo būdas nė kiek neprimena tos karjeristės, kokia dar palyginti neseniai ji buvo.

Niekada negali nuspėti, kaip pasisuks likimas. Ir kas gali nutikti per paprasčiausius atsitiktinumus – taip sako prieš 13 metų Airijoje įsikūrusi Monika Kelly. Jos istorija – geriausias įrodymas, kad visus vargus ir problemas galima įveikti, o tada susikurti svajonių gyvenimą. Dabar Monikai daug kas pavydi. Tačiau kai iš gimtojo Kupiškio atvyko į Airiją, viskas atrodė be galo sudėtinga. Nebuvo nei pinigų, nei aiškaus plano. Santuoka su garsiu chiropraktiku stipriai pakeitė ne tik asmeninį, bet ir profesinį Monikos gyvenimą. Iš senelių prižiūrėtojos ji tapo fizioterapeute. Nors Airijoje išsipildė visos Monikos svajonės – sukūrė gražią šeimą, atrado pašaukimą fizioterapijos srityje – ji vis tiek neatmeta atsarginio plano kada nors grįžti į Lietuvą.

Su Dainiumi Dargužu susitikome Vilniuje, nors daugiausia laiko neseniai grįžęs emigrantas dabar leidžia gimtojoje Plungėje. Diena buvo šalta, aplink – šventinis šurmulys. Dainius prisipažino, kad šitas etapas – ne pats lengviausias jo gyvenime (grįžus iš emigracijos – daug reikalų), bet taip lengva širdyje ir galvoje seniai nebuvo. Pagaliau, po 14 metų, praleistų Airijoje, jis vėl namuose. Į Lietuvą Dainius grįžo ne vienas – su emigrante iš Lietuvos, kurią irgi sutiko Airijoje. „Tada supratau, kad grįžus man absoliučiai nieko nebetrūks“, – apie sprendimą grįžti pasakoja Dainius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau