Ryto allegro. Kaip skatinamas šalies kultūros ir kūrybinių industrijų atsigavimas?

Ryto allegro

2022.01.04 07:05

Ryto allegro. Kaip skatinamas šalies kultūros ir kūrybinių industrijų atsigavimas?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūrinės spaudos apžvalga.

„Kūrybos procesas kiekvienam vaikui yra gyvybiškai būtinas, o savanorystė yra tam tikra reakcija į situaciją“, – sako dailininkė iliustruotoja Ieva Babilaitė, drauge su Aušra Kiudulaite ir kitomis Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros organizacijos (IBBY) narėmis dirbanti Vilniuje, Naujininkų pabėgėlių centre. Pasakojimas apie IBBY pagalbą pabėgėlių vaikams.

Rašytojos Dalios Staponkutės komentaras, naujus metus pradedant pasakos motyvais.

„Klasikos koncertų salės“ apžvalga.

Kultūros ministerija paskelbė kvietimus teikti paraiškas kultūros ir kūrybinėms industrijoms skatinti. Tam šiemet skiriama 15,5 mln. eurų. Kaip ši iniciatyva, skirta spartesniam ES šalių atsigavimui po covid-19 pandemijos, prisidės prie mūsų šalies sektoriaus gyvybingumo? Kokį, lyginant su pernai metais, poreikį šiandien jaučia mūsų šalies kultūros ir kūrybinės industrijos?

Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022. Kaip, simboliu pasirinkę tiltą, alytiškiai susijungs ir su Europos kultūros sostine Kaune?

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga pristato dar dvi naujas, pernai pradėtos mažo formato leidinių serijos „Viena idėja“, dalis. Tai – Lauros Garbštienės knygelė „Aš kirvarpa“ ir Mildos Laužikaitės „Plevenimai“. Kas sieja abi šias menininkes ir jų kūrybą?

Ved. Inesa Rinkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.