7 Kauno dienos. Nuo Aleksoto iki Las Vegaso, Kauno styginių kvarteto jubiliejus ir kailinių žvėrelių ūkis

LRT Plius

2022.01.02 11:29

Šiuo metu visi veikiantys Europos ūkiai yra tikrinami pagal pažangiausią pasaulyje, nepriklausomą „WelFur“ gyvūnų gerovės vertinimo sistemą, kuri remiasi gyvūnų sveikatos, elgsenos, mitybos, laikymo sąlygų, santykio su fermos darbuotojais ir kitais kriterijais. Juos beveik dešimtį metų kūrė septynių Europos šalių universitetų mokslininkai. Nuo 2019 metų ūkiai, kurie neišlaiko „WelFur“ audito – negali dalyvauti aukcionuose. „WelFur“ atstovė Lietuvoje, „Vilkijos ūkio” gamybos direktorė Remigija Žalienė rūpinasi ne tik audinių maistu, kailio kokybe, veisle, bet pirmiausia – žvėrelių gerove. Specialistė pabrėžė – ūkiuose auginami išveisti gyvūnai, kurie gamtoje išgyventi negalėtų. Vilkijoje jų – dešimtys tūkstančių, prižiūrimų daugiau nei 70-ies darbuotojų.

Vienintelio Kaune profesionalaus styginių kvarteto unikalumas – dėmesys lietuvių autorių kūriniams ir kompozitoriams. Repertuare – apie pusę tūkstančio kūrinių, kuriais labai žavisi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio klausytojai. Per 40 veiklos metų kvartetas sugrojo apie pustrečio tūkstančio kūrinių.

Buvęs ilgametis Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo direktorius, botanikas, biomedicinos mokslų daktaras, nacionalinės kategorijos stalo teniso teisėjas Ramunis Budriūnas mėgsta ne tik sportą, bet ir pasivaikščioti gryname ore. 20 metų Botanikos sodui paskyręs 83 metų pašnekovas visuomet aktyviai užsiėmė stalo tenisu, šio sporto mokė vaikus ir netgi įsteigė savo vardo taurę, kuriai skirtas turnyras Aleksoto seniūnijoje buvo organizuojamas 10 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau